"Şimdi değilse, ne zaman?"

Otobüsle tatile gitmek için 7 neden

Otobüsle tatile gitmek için 7 neden

Farklı yerleri görüp keşfetmenin, doyasıya gezmenin tadı bir başka olur. Hele ki yaz tatilleri tüm yılın yorgunluğunun atıldığı, eğlenceye zaman ayırıldığı en keyifli zamanlardır. Kış tatili yapmanın keyfi de başkadır. Kayak yapmayı, kar manzarası seyretmeyi ve kar ile oynamayı sevenler kış aylarını çok sever. Tatil yapmak her şekliyle güzel. Tatil öncesi seyahatinizi planlamanız, tarihlerinizi belirlemeniz ve seyahati planlarken gidilecek yere ulaşım şeklinizi de karar vermeniz gerek. Seyahatlerde en çok tercih edilen ulaşım araçlarından bir tanesi de otobüs oluyor.

Siz de otobüs ile seyahat etmeye karar verdiyseniz, internet sitesi ve mobil uygulamaları sayesinde gidilecek güzergahın otobüs biletini sorgulayarak tüm fiyat seçeneklerini bir arada görüntüleme fırsatı sunan obilet web sitesini kullanabilirsiniz. Satın alma işlemlerinde ek ücret talep etmeyen uygulama sayesinde zamandan tasarruf ederek,www.obilet.com’dan hızlı bir şekilde otobüs bileti alabilirsiniz.

ankara-istanbul-otobus-bileti

Peki, neden otobüsle seyahat tercih edilmeli, avantajlarından biraz bahsedelim.

1. Otobüsle seyahat özellikle seyahatlerin yoğun olduğu dönemlerde ya da son anda karar verilen seyahatlerde çok daha ekonomik olabiliyor. Malum uçaklarda yer azaldığı için uçuş tarihine 2 hafta kala uçak bileti fiyatları genelde büyük bir yükselişe geçiyor. Hatta bu durum bayram tatillerinde, özel günlerde daha da çok yaşanıyor ve çok önceden rezervasyon yapılmadıysa çok yüksek fiyatlarda uçak biletleri ile karşılaşmak söz konusu oluyor.

2. Eğer uzun yola çıkacaksanız araba yolculuğu şoförler için yorucu olabilir. Saatlerce araba kullanacağınız için yorulabilirsiniz. Oysa ki otobüste tüm yol boyunca rahatça oturabilir ya da uyuyabilirsiniz. Diğer taraftan araba ile seyahat ettiğinizde uzun yolculuklarda benzin masrafınız fazla olabildiği gibi otoban ücretleri, feribot maliyetleri, karşılaşabileceğiniz trafik cezaları da ek maliyetler olacaktır. Hele ki yalnız seyahat ediyorsanız otobüse oranla aracınızla seyahat etmek çok daha maliyetli olacaktır.

3. Uçak ile gidemeyeceğiniz bazı lokasyonlara otobüsle ulaşabilmeniz söz konusu. Bu da birçok yere otobüsle seyahat etmenin bir diğer avantajı.

4. Uçakla seyahat ederken bildiğiniz üzere uçuş esnasında telefonla görüşmek, telefonu açık tutmak yasak. Otobüsle seyahat ederken etrafa rahatsızlık vermemeye özen göstererek rahatça telefon görüşmesi yapabilir, teknolojik araçları çevreye rahatsızlık vermediğiniz takdirde kullanabilirsiniz.
5. Otobüsle seyahat süresince karşınızda bulunan ekranlardan televizyon ve film izleyebilirken, müzik de dinleyebilirsiniz. Böylelikle seyahati çok daha keyifli geçirebilmeniz söz konusu.

6. Otobüsteki koltuk genişliği ve önde bulunan boş kısım özellikle bazı uçak şirketlerine oranla daha fazladır.

7. Otobüsle seyahat ederken bagaj hakkı uçağa oranla daha fazla. Her ne kadar uçak şirketlerinin alınan bilet türüne göre yolcu bagaj ağırlığı değişkenlik gösterebiliyorsa da genelde birçok firmada15 kg’ya kadar izin veriliyor. Uçaklardaki bu tür bir bagaj sınırlamasına karşılık otobüste bu durum biraz daha esnek. Gideceğiniz yere fazla eşya götürmeyi planlıyorsanız, otobüsle yolculuk sizin için daha iyi bir seçim olabilir. Otobüsle seyahatte 30 kg. ağırlığındaki kişisel eşyanızı ücretsiz olarak götürebiliyorsunuz.

Otobüs bileti almak isteyenler için 7/24 canlı desteği bulunan oBilet sayesinde ister internetten, ister cep telefonlarına indirilebilen mobil uygulamalarından biletlerini satın alabilirler. oBilet’de otobüs firmaları tek çatı altında toplandığı için, online sorgulama yaparak, istenilen güzergaha ve tarihe otobüs firmalarının tüm seferlerinin fiyatlarını karşılaştırmak mümkün olabiliyor. Böylelikle en uygun fiyatta otobüs bileti satın alınabiliyor.

Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama    

Sosyal Medya

Site Arşivi

Tüm yazılarımızın arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

Yazı Arşivi

Yayın Hakları

Bu sitenin içeriği ve fotoğrafları bencetatil.com'a aittir. İzinsiz kopyalamamanızı rica ederiz. Emeğe saygınız için şimdiden teşekkürler.

İletişim

bencetatil.com'a mail yoluyla da yorum veya sorularınızı iletebilirsiniz.

admin@bencetatil.com

Birincilik odulu


Sayfamızı beğenip bizi destekler misiniz?

Sosyal medya hesaplarımızı beğenirseniz, hem biz çok mutlu oluruz, hem de yayınlanacak yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz...