Halkidiki Yarımadası

Selanik’den İstanbul’a dönerken günübirlik uğradığımız Aristo’nun doğum yeri  olan Halkidiki Yarımadası bizi gerçekten büyüledi. Gördüğümüz kadarı gelecek yıl mutlaka buraya gelip uzun uzun kalmalıyız kararını verdirtti bize.

Haritaya bakacak olursak işte Halkidiki…

Halkidiki - © Googlemaps

Halkidiki – © Googlemaps

Günübirlik gördüğümüz kadarıyla denizi gerçekten “Yunan Maldivleri” lakabını hak ediyor…

Karidi Plajı - Halkidiki

Halkidiki denizi

Halkidiki denizi

Halkidiki denizi

Halkidiki denizi

Halkidiki denizi

Halkidiki denizi

Halkidiki denizi

O kadar çok yer vardı ki görülecek, gezilecek, değil bir güne, bir haftaya bile sığdırmak zordu… Birkaç yüzme molasından sonra artık saat 18:00 olmuştu ve yola koyulmak için geç bile kalmıştık. Buraya tekrar gelerek tüm Halkidiki’yi gezmeye karar verip, aklımız burada kalarak ayrıldık yarımadadan…

13.04.2015 tarihli ekleme

2014 yazında gidip uzun uzun gezdiğimiz Halkidiki Yarımadası için hazırladığımız kapsamlı HALKİDİKİ REHBERİ burada

Türkiye’ye dönüş

İstanbul’a dönüş yolunda, Halkidiki Yarımadası’ndan çıktıktan bir süre sonra Stavros diye bir kasabadan geçiyorduk, çok tatlı, şirin bir yerdi, o yüzden akşam yemeğimizi orada yedik…

Stavros

Stavros

Stavros çarşı

Stavros çarşı

Stavros çarşı

Stavros çarşı

Yola geç çıkınca Türkiye tabelalarını görmemiz ve Türkiye’nin bize “Hoşgeldiniz” demesi saat geceyarısını gösterdiğinde oldu. İstanbul’a eve varmamız ise sabaha karşı 03:30 gibiydi … Yorgunduk ama memnunduk.

Türkiye yolunda sınıra doğru...

Türkiye yolunda sınıra doğru…

Türkiye Sınırı

Türkiye Sınırı

İşte bir komşu ziyaretinden bize anı olarak kalanlar bunlar…

Bence arabayla yurtdışına çıkmak başlı başına ayrı bir keyif, o yüzden sırf bunun için bile bu tür bir gezi mutlaka yapılmalı. Yunanistan’da geçireceğiniz bir tatil hem tarih ve kültür,  hem yeme-içme-gece hayatı ve eğlence konularında, hem de deniz-plaj-kumsal açısından gayet doyurucu olacağından, Yunanistan gezisi en az bir kez denenmeli derim ben.

Haydi bakalım o zaman: “Ας πάμε στην Ελλάδα“…

 Dilek Vidana Tavaşoğlu

SELANİK OTELLERİ

SELANİK OTELLERİ

SELANİK’DE NEREDE KALINIR?

Selanik’deki konaklama seçenekleri için bencetatil.com olarak bizim en çok tercih ettiğimiz online rezervasyon sitesi Booking.com‘u inceleyebilirsiniz. Hem çok sayıda fotoğraf ve doğru bilgiler, hem de gerçek konukların ayrıntılı ve güvenilir yorumları mevcut.

Booking.com
Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama