Arabayla İstanbul’dan Polonya’ya – Bölüm 4: Varşova

Atatürk Arboretumu’nda yeşile doyduğumuz bir gün…
27/05/2018
Çocuklarla Avusturya: Yaz ortasında kayak tatili ve çevre gezisi
28/07/2018

İşte bu yürüyüşümüzden kareler..

Bunlar da rastladığımız bazı önemli yapılar…

Aleje Jerozolimskie ile Nowy Świat caddelerinin birleştiği yerdeki Charles de Gaulle heykeli…

Nowy Świat St üzerinde, Kopernika Meydanında bulunan Nicolas Copernicus anıtı..

Three Crosses Square’de St. Alexander’s Church

Ujazdowskie Caddesi üzerinden yürüyerek sonunda Lazienki Parkına ulaşıyor ve Chopin anısına konulmuş heykeli de görüyoruz…

Parktaki gezi sonrasında hava kararmaya başlamış ve tren saati de çok yaklaşmıştı. Hızlı adımlarla merkez istasyonuna ilerlerken Varşova’nın ışıklı halini de bir miktar görmüş olduk. İşte bu anlardan bir kaç fotoğraf.

Tren istasyonuna biz vaktinde yetiştik ama içeri girip bilgi panosunu incelediğimizde Krakow treninin 2 saat rötarlı olduğunu gördük. Bu rötarı fırsat bilip fazla uzaklaşmadan sabah istasyonun yanında gördüğümüz ama gezemediğimiz Złote Tarasy isimli AVM’yi dolaşmaya karar verdik. Farklı dizaynı ile göze hoş gözüken bu alışveriş merkezi farklı mağazaları ile bizi 2 saate yakın oyaladı.

Yazının başında da dediğimiz gibi, Varşova beklediğimizden çok daha güzelmiş ve alışveriş caddelerini gezemediğimiz, bazı müze ve sarayların içine giremediğimiz ve nehir kenarında bir yürüyüş yapamadığımız için epey üzüldük. Eminiz ki daha görülecek çok güzel şeyler kaldı bu şehirde. Artık başka bir bahara :)

Dilek & Hür Tavaşoğlu

Varşova Otelleri
Varşova Otelleri

VARŞOVA’DA NEREDE KALINIR?

Varşova’da konaklamayı düşünecek olursanız, otel seçenekleri için bencetatil.com olarak bizim en çok tercih ettiğimiz online rezervasyon sitesi Booking.com‘u inceleyebilirsiniz…

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Soğuk bir kış günü İstanbul Kadıköy’de doğmuş. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümü mezunu. Özel sektörde yönetici olarak çalışmakta. Çocukluğundan beri teknoloji düşkünü. Komşu bakkal Ata Amca'sının teybini ödünç alıp Sinclair Spectrum 48K bilgisayarına kasetten oyun yüklediği günleri halen hatırlayıp, teknolojinin bu kadar kısa zamanda ne kadar çok ilerlediğine bazen şaşırıyor. Hayatta olmazsa olmazı gezmek, seyahat etmek ve yeni yerler keşfetmek. Yurtdışına ilk çıkışı 30 yaşlarına yakın bir zamanda olduğu için hala hayıflanır ve belki de bu yüzden arayı kapatmak için zaman ve para elverdikçe o ülke senin, bu ülke benim dolaşmakta... Bencetatil.com’un sahibesi Dilek V. Tavaşoğlu ile evli. İki gezgin ruh bir araya gelince hem gezmek, hem de gezip gördüklerini anlatıp başka seyahat severlere aktarmak ortak tutkuları oldu.

Paylaşmak ister misiniz?
 • 60
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 60
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir