Şehrin en popüler buluşma noktası Eleftherias Meydanı. Bu civardaki sokaklarda şık butikler, kafe ve barlar var.

Kavala’da sahile araba park etmek biraz zor, biz gittiğimizde her yer doluydu, daracık yollardan biraz yokuş çıkıp yukarıdaki halk pazarının otoparkına koyduk arabayı.

Oradan alışveriş caddelerini geze geze aşağıya sahile indik. Büyük alışveriş caddesinin yanında aralarda ufak ve dar, sadece yayalara açık alışveriş sokakları da var, ben esas onları sevdim. Herbirinde de çok hoş kafeler var.

Kavala çarşı

Kavala çarşı

Kavala çarşı

Kavala çarşı

Kavala kafe ve restoranlar

Kavala kafe ve restoranlar

Kavala'da şık bir kafe...

Kavala’da şık bir kafe…

Sahile inerken parklar, bahçeler var birkaç tane. Yorgunluk atıp, ağaç gölgesinde dinlenmek için ideal…

Kavala Sahil Bölgesi

Kavala Sahil Bölgesi

Şehrin merkezindeki Belediye Binası ve yakınındaki Tütün Müzesi de iki önemli bina. Tütün vaktiyle Kavala’nın kalkınmasını sağlamış en önemli ürün. Şehirdeki tütün endüstrisinin tarihini bilgi, fotoğraflar ve çeşitli ürünler aracılığıyla öğrenmek isterseniz bu müze gezilebilir.

Kavala merkez - Belediye binası ve Tütün Müzesi

Kavala merkez – Belediye binası ve Tütün Müzesi

Kavala merkezde bir meydan

Kavala merkez

Kavala tipik bir sahil şehri. Deniz kenarına inince daha da çok sevdim burayı. Bir tarafta gemiler, kayıklar ve sahil boyunca uzanan bir yürüme yolu, etrafta bol bol palmiyeler ve tabii ki öbür tarafında da buralarda keyif yapmak için pek çok kafe ve restoran…

Kavala Sahili

Kavala Sahili

Kavala Yat Limanı

Kavala Yat Limanı

Kavala Sahil Bölgesi

Kavala Sahil Bölgesi

Sahilde Kavala Kalesini arkamıza alıp klasik Kavala hatırası fotoğrafımızı çektik 🙂

Kavala hatırası :)

Kavala hatırası 🙂

Kavala Kalesi’nin sahilden görünüşü…

Kavala Kalesi

Kavala Kalesi ve Panagia

Biz sahilde bu restoranda bir öğle yemeği yedik ve herşey çok lezzetliydi, tavsiye ederim…

Kavala sahilinde güzel yemekleri olan bir restoran

Kavala sahilinde güzel yemekleri olan bir restoran

Kavala şehir içinde plajlar var ama daha güzel bir deniz keyfi için biraz şehir dışına çıkmakta fayda var. Genelde şehrin batısındaki plajlar doğusundakilerden daha güzel. Kalamitsa Plajı, Ammolofus ve Batis en çok beğenilen plajlar.

Kavala konaklama

Kavala çok büyük bir şehir değil, dolayısıyla şehir merkezinde konaklama seçeneği de aynı şekilde biraz kısıtlı. Ekonomik konaklama arayanlar için uygun 1, 2 veya 3 yıldızlı oteller biraz daha fazla Kavala’da. Bunun yanısıra 3-4 tane beş yıldızlı lüks otel de mevcut şehir merkezinde. Özellikle deniz tatili için Kavala’yı tercih edecek olursanız, şehir merkezinin 8-10 km kadar dışındaki beldelerde deniz kenarındaki  pansiyon ve az yıldızlı otellerde de konaklayabilirsiniz.

Şehir içindeki lüks oteller  içinde en öne çıkanı muhtemelen  İmaret isimli otel, Hem tarihi bir eser oluşuyla hem de Osmanlıyı yansıtan tarzıyla bütçe yönünden sıkıntısı olmayan ziyaretçilerin ilk tercihi olabilir. Otel ayrıca güzel bir Kavala ve deniz manzarası da sunuyor.

imaret

İmaret Hotel – © Booking.com

imaret2

İmaret Hotel – © Booking.com

Yine tepedeki güzel konumuyla bir başka lüks otel de Egnatia Hotel & Spa. Otel bünyesinde bir de Spa bulunmakta. Deniz tatili için gelenler lüks bir otel isterlerse plaja yakın konumu ve konforu ile  Lucy Hotel‘i tercih edebilirler. Camping sevenler için de Kavala’ya 4 km mesafede Batis plajında, içinde güzel restoranlardan, spor tesislerine kadar pek çok imkan sunan deniz kenarında konaklama imkanı da mevcut: Batis Beach Camping.

Unutmayın: Kavala’nın kurabiyesi meşhur, çok da lezzetli… Bence almadan dönmeyin! Ayrıca yöreye özgü tatlardan biri de sakız reçeli, severseniz hem kendinize hem de sevdiklerinize alabilirsiniz…

Dilek Vidana Tavaşoğlu

KAVALA OTELLERİ

KAVALA OTELLERİ

KAVALA’DA NEREDE KALINIR?

Kavala’daki konaklama seçenekleri için bencetatil.com olarak bizim en çok tercih ettiğimiz online rezervasyon sitesi Booking.com‘u inceleyebilirsiniz. Hem çok sayıda fotoğraf ve doğru bilgiler, hem de gerçek konukların ayrıntılı ve güvenilir yorumları mevcut.

Booking.com
Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama