Bodrum’da Sakin Bir Kış Seyahati

Yalnızca yaz ve bahar aylarında değil kış mevsiminde de bambaşka bir güzelliğe bürünen Bodrum, dört mevsimin belki de en özel hallerine tanık olacağınız ülkemizin cennet köşelerinden biridir. Uzun süren kış sezonu boyunca şehrin karmaşasından biraz da olsa uzaklaşmak ve kendinize vakit ayırmak için mükemmel destinasyonlardan biri olan ilçe, keşfetme tutkusu olanların mutlaka bu mevsimde ziyaret etmesi gereken yerlerin de başında yer alıyor.

Güneşin içinizi ısıtacağı, hafif esen rüzgarın da biraz sizi kendinize getireceği bu durakta belki de bugüne kadarki en güzel kış seyahatinizi geçireceksiniz.

Sahil kasabalarının en güzel özelliklerinden biri de kış mevsiminde güne denizden gelen mis gibi iyot kokusunu içinize çekerek başlamaktır. Sahil boyu saatlerce yürüyüş yapma, yüzünüzü denize ve güneşe dönme imkanı bulacağınız bu kasabalar öyle sıcak ve samimidir ki bir kez gittiğinizde ya bir daha oraya dönersiniz ya da yıllar boyunca hafızanızdan çıkaramazsınız. Bodrum’un da işte öyle bir havası var. Bir yanda mandalina ağaçlarının naif kokusu bir yanda denizin özlenen hırçınlığı sizi kendine hayran bırakır.

Seyahatiniz boyunca gideceğiniz onlarca durak, keşfedeceğiniz onlarca tarihi ve doğal güzelliği bünyesinde barındıran Bodrum’da tek yapmanız gereken nasıl bir tatil istediğinize karar vermek. Ya kendinizi serbest bırakın ve canınız ne yapmak istiyorsa onu yapın ya da görmek istediğiniz yerleri bir yere not alın ki her birini görmeden seyahatinizi noktalamayın. Ayrıca bünyesinde yüzlerce konaklama seçeneği bulunan ilçede konaklamayı dert etmenize gerek dahi olmayacak. Tıpkı kendi gibi misafirperver olan tesisler, farklı bütçeler için oldukça geniş bir aralığa sahip. Neredekal’da Bodrum otelleri sayfasından yapacağınız kısa bir araştırmadan sonra kalacağınız oteli de seçtiğinizde artık gönlünüzce beldeyi keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Küçük de olsa bir öneri olarak seyahatinize uzun yürüyüşleri, Bodrum Kalesi’ni, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesini ve Bodrum Antik Tiyatro’yu eklemeyi unutmayın. Yaz aylarında ziyaret etmek için fazlasıyla sıcak olan bu durakları en rahat bu mevsimde görebilir ve günün sonunda kendinize güzel bir balık restoranında yer ayırtabilirsiniz.

Yazın bir hayli kalabalık olan Gümbet ise Bodrum kış seyahatinin olmazsa olmaz duraklarından biridir. Gümbet’i işittiğiniz an canlı ve hareketli yaz sezonu gözünüzün önüne geliyordur elbette ki; ama kış mevsiminde Gümbet öyle sakin ki bölgede huzuru tam olarak tüm benliğinizde hissedebilirsiniz. Hatta Gümbet’i bu mevsim o kadar seveceksiniz ki geri dönmeden burada da birkaç gün geçirmek isteyebilirsiniz. Tıpkı Bodrum merkezinde olduğu gibi Gümbet otelleri de bir hayli fazla. Üstelik kış sezonunda çok daha avantajlı olan tesis fiyatları bu mevsimde neredeyse yarı yarıya düşüyor.

Dinlenme olanağı bulacağınız bu çok özel durak ülkemizin önemli turistik beldelerinden biri. Sevdiklerinizle unutulmaz anlar ve anılar yaratmak için Bodrum’u bir de kış mevsiminde ziyaret ettiğinizde ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama