"Şimdi değilse, ne zaman?"

Dalaman Çevresinde Arabayla Gezilecek 5 Yer

  Dalaman Çevresinde Gezilecek Yerler

  Yemyeşil doğası, birbirinden güzel koyları ve masmavi denizi ile özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Dalaman, çevresinde de çok sayıda tarihi ve turistik çekim merkezine sahip.

  Her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Dalaman, doğa sporları, deniz, kum, güneş tatili ve antik kentleriyle keyifli bir tatil ve gezi rotası sunuyor. Henüz keşfedilmemiş bakir bölgeleri ile her adımda şaşırtıcı bir deneyim yaşatan Dalaman, yurt içinde bir yerlere gitmek isteyenler için güzel bir alternatif.

  Dalaman Çevresinde Arabayla Gezilecek 5 Yer 

  5. Dalaman Çayı

  Dalaman-Cayi-Dalaman-Arac-Kiralama

  Dalaman Çayı, Türkiye’nin en iyi rafting parkurlarından biri. Profesyonel organizasyon şirketlerinin danışmanlık hizmeti verdiği Dalaman Çayı’nda, adrenalin duygusunu harekete geçirmek için amatörden profesyonele herkese hitap eden aktiviteler gerçekleştiriliyor.

  4. Tlos Antik Kenti

  Tlos-Antik-Kenti

  Tatilini arkeolojik keşifle taçlandırmak isteyenler için Dalaman’daki en iyi rotalardan biri olan Tlos Antik Kenti, Likya’nın en önemli yerleşim yerlerinden biri olarak kabul ediliyor. Yaka Köyü sınırlarındaki antik kent, eşsiz kral mezarlarıyla insanın başını döndürecek güzellikte.

  3. Günlüklü Koyu

  Gunluklu-Koyu

  Dalaman’a oldukça yakın bir mesafede bulunan Günlüklü Koyu, yaz dönemlerinde bölgenin en hareketli ve ilgi çeken noktalarından birine dönüşüyor. Yemyeşil doğayla bütünleşen koy çevresinde bungalov tarzı konaklama seçenekleri ve küçük pansiyon ve oteller yer alıyor. Tekne turu ve eğlence hayatı Günlüklü’de yapılabilecekler arasında.

  2. Gökgemile Koyu

  Gokgemile-Koyu

  Türkiye’nin en bakir koylarından biri olan Gökgemile Koyu, deniz, tarih ve doğa üçlüsünü sonuna kadar hissettiren bir atmosferde. Hamam Koyu ve Fethiye’den deniz ve kara yolu bağlantısı sağlanan koy ve çevresinde insan izine rastlanmıyor oluşu, şehir stresinden uzaklaşmak isteyenleri cezbediyor.

  1. Sarıgerme Plajı

  Sarigerme-Plaji

  Dalaman’ı ziyaret eden herkesin en az bir gününü ayırması gereken Sarıgerme Plajı, 7 kilometre uzunluğu ile ülkemizin en uzun plajlarından biri. Geniş bir kumsala sahip olan plaj, masmavi deniz ve yemyeşil çam ormanları ile soluklanmak için ideal bir yer. Plaj çevresinde bulunan restoran ve kafeler günü geçirmeye yardımcı oluyor.

  Türkiye’nin en güzel keşif rotalarından biri olan Dalaman’a gitmek için en kolay yol uçak yolculuğu ve sonrasında araç kiralama seçeneğini tercih etmek. Dalaman Havalimanı araç kiralama hizmetini kullanarak, Dalaman ve çevresini keşfetmek, her adımda yeni manzaralarla karşılaşmak mümkün.

  Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama    

Sosyal Medya

Site Arşivi

Tüm yazılarımızın arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

Yazı Arşivi

Yayın Hakları

Bu sitenin içeriği ve fotoğrafları bencetatil.com'a aittir. İzinsiz kopyalamamanızı rica ederiz. Emeğe saygınız için şimdiden teşekkürler.

İletişim

bencetatil.com'a mail yoluyla da yorum veya sorularınızı iletebilirsiniz.

admin@bencetatil.com

Birincilik odulu