Dubai’de alışveriş…

New York’da alışveriş…
27/07/2013

9. Mercato Shopping Mall

Dubai’nin yerleşim bölgelerinden biri olan Jumeirah’daki bu alışveriş merkezi Rönesans dönemi İtalyan mimarisi ile dikkat çekiyor.

Mercato

Marcato 130’dan fazla mağaza barındırmakta. Çocuklarınızı eğlenmesi için bırakacağınız Fun City diye bir yer var. Ayrıca alışveriş sonrasında dinlenmek isterseniz restoranlar ve kafelerde oturup bu gösterişli ortamın tadını çıkarabilirsiniz. Alışveriş merkezinin sineması da mevcut. Burada daha ayrıntılı bilgiler var.

Dilek Vidana Tavaşoğlu
Dilek Vidana Tavaşoğlu
İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz 😊 "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın 😊  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir