"Şimdi değilse, ne zaman?"

Dubai’de alışveriş…

  Alışverişten yorulacağınız bir ülkedeyiz: Dubai…

  Dubai herkesin dediği gibi pek çok turist için gerçek bir “alışveriş cenneti“; çünkü hem seçenek çok, hem de vergi yok 🙂 Dünyaca ünlü tüm markaların ürünlerini bulmanız mümkün burada.

  İnsan biraz da yoruluyor bu şehirde alışveriş yaparken. O kadar çok alışveriş merkezi var ve hepsi de o kadar büyük ki, eğer gitmeden önce bir ön çalışma yapmadıysanız işiniz zor.

  İşte size Dubai seyahatinizin alışveriş kısmını kolaylaştıracak kısa kısa notlar, umarım işinize yarar 🙂

  Enteresan ve önemli birkaç bilgi

  Dubai sokaklarında alışveriş sabah 09.00 ile 13.00 arası ve 16.00 ile 21.00 arasında ama alışveriş merkezleri 10:00 ile 22:00 arası sürekli açık, hatta perşembe, cuma ve cumartesi 24:00 e kadar açıklar. Cuma günleri haftanın dini tatil günü, o yüzden cuma sabahları kapalı olup, öğleden sonra açılıyorlar, aklınızda olsun.

  Alışveriş merkezleri aşırı derecede soğuk. Klimaları abartarak açtıkları için dışarının 40 derece sıcağından sonra buralara girip hasta olmak istemiyorsanız yanınızda bir şal,  hırka veya ceket türü birşey olsun mutlaka…

  * Elektronik cihaz alırken dikkat edin, orijinal ambalajlarında ve garantili olsun, taklit Çin malı ürünler ile kandırılmayın.

  * Alışveriş merkezlerinde dolaşıp alışveriş yapmak çok zevkli ama aklınızda olsun, şehirde satılan her türlü ürünü Dubai Havalimanı’nda daha uygun fiyatlarda bulma ihtimaliniz çok yüksek.

  Birleşik Arap Emirlikleri’nin para birimi Dirhem. Elbette kredi kartı da kullanabilirsiniz ama aradaki kur farkı, faiz vs derken kaybınız olabilir, o yüzden nakit para ile alışveriş yapmakta fayda var. Paranız bittiyse alışveriş merkezlerinin içindeki döviz bürolarından da paranızı bozdurup dirhem alabilirsiniz.

  * Alışveriş sırasında pazarlık yapmayı unutmayın, hemen hemen her yerde pazarlık yaparak indirim almanız mümkün.

  * Dubai‘de kışın Dubai Shopping Festival (DSF)ve yazın Dubai Summer Surprises (DSS)diye iki önemli alışveriş etkinliği düzenleniyor. Bu festivallerde şenlikler, eğlenceler yapılıyor ve en önemlisi %70-80 lere varan indirimler oluyor 🙂 Bakınız Dubai Events

  Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama    

  Alışveriş Merkezleri

  Dubai’de sayısı 30 u geçen büyük alışveriş merkezi bulunmakta. Neredeyse olmayan marka yok. Henüz  Türkiye’de olmayan markaları, pek çok ünlü tasarımcının ürünlerini burada bulmanız mümkün. Gelin sizin için seçtiğim 10 popüler alışveriş mekanına bakalım beraber…

  1. Dubai Mall

  440,000 metrekarelik bir alana kurulmuş olan Dubai Mall, bir dolu markayı tek çatı altında toplayan dünyadaki  en büyük alışveriş merkezi olarak ün yapmakta.

  Dubai Mall

  1200’den fazla mağazanın, kafe ve restoranın yer aldığı bu muazzam kompleks Dubai’yi dünyanın önemli moda merkezlerinden biri yapmaya aday… Ayrıca içinde dev boyutlarda bir akvaryum ve yine olimpik boyutlarda bir buz pateni pisti var. Akşamları müzik eşliğinde su gösterisi yapıyorlar fıskiye ile. Bu alışveriş merkezi o kadar büyük ki hepsini hakkıyla gezeyim derseniz, bir gün kesinlikle yetmiyor. İsterseniz bir de buradan bakın.

  Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama    

  2. Mall of Emirates

  Şeyh Zayed Caddesi üzerinde bulacağınız bu alışveriş merkezi 560 farklı markayı barındırıyor. 90’dan fazla sayıda kafe ve restoran seçeneği mevcut. Dubai Mall’dan sonra ikinci büyük kompleks burası…

  Emirates

  Burada ayrıca kapalı bir kayak merkezi var. Dışarıdaki sıcak havadan bunaldıysanız, yapay kar pistinde kayak yaparak serinleyip, ardından alışverişe başlayabilirsiniz.  Hemen yanında 5 yıldızlı Kempinski Mall of the Emirates ve yine 5 yıldızlı Sheraton Dubai Mall of the Emirates Hotel var. Alışveriş merkezindeki mağaza çeşitliliğine ilaveten, sineması da var. Buradan da bakın isterseniz.

  Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama    

  3. Wafi Center

  Burası pahalı, kaliteli ve lüks ürünleri bulabileceğiniz 350’den fazla mağazasıyla çok şık ve yine çok büyük bir alışveriş merkezi. 30’dan fazla restoran seçeneği var.

  Wafi

  Yapının her yerinde Mısır mimarisinin etkisi göze çarpıyor. Piramit şeklindeki cam çatısı Mısır resimleriyle süslenmiş. Dünyanın en ünlü markalarını gösterişli bir kompleks içinde sunan Wafi Center, “5 yıldızlı alışveriş merkezi” ünvanını hakediyor. Her akşam ses ve ışık gösterisi yapıyorlar.

  Wafi 2

  Daha fazla bilgi için buraya bakın isterseniz.

  Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama    

  4. Burjuman Center

  Şehrin Bur Dubai bölgesinde yer alan bu alışveriş merkezi de hem pek çok markayı sunması, hem de kafe ve restoranlarının çeşitliliğiyle insanı hayal kırıklığına uğratmayacak yerlerden biri.

  Burjuman

  Burjuman’da kitapçıdan elektroniğe, giyim eşyasından saatçiye kadar her türlü mağaza var; hatta Health Care/Spa bile mevcut. İsterseniz bir de buradan bakın

  Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama    

Sosyal Medya

Site Arşivi

Tüm yazılarımızın arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

Yazı Arşivi

Yayın Hakları

Bu sitenin içeriği ve fotoğrafları bencetatil.com'a aittir. İzinsiz kopyalamamanızı rica ederiz. Emeğe saygınız için şimdiden teşekkürler.

İletişim

bencetatil.com'a mail yoluyla da yorum veya sorularınızı iletebilirsiniz.

admin@bencetatil.com

Birincilik odulu