"Şimdi değilse, ne zaman?"

Kontrastlar şehri Frankfurt

  Frankfurt’a dair herşey…

  Main nehrinin her iki yakasında kurulmuş olan Frankfurt, Almanya’nın beşinci büyük şehri ve Hessen eyalet sınırları içerisinde yer alıyor. Küçük olmasına rağmen, bir metropolün olanaklarına sahip bir şehir burası.

  Ortaçağdan beri Almanya’nın en önemli kent merkezlerinden biri olan Frankfurt, önemli bir ekonomi, finans ve fuar merkezi olarak tanınır ama aynı zamanda kültür ve turizm amaçlı seyahatler için de çok şey vaad eden bir şehirdir.

  Frankfurt, gelişmiş ulaşım imkanlarıyla pek çok yerden gelinen ve pek çok yere gidiş imkanı tanıyan kilit noktalarından biri Almanya’nın. Aynı zamanda, Avrupa’dan gelen pekçok turistin de Almanya gezisine başladığı şehirdir.

  Almanyanın hem ana otobanları A3 ve A5’in hem de demiryolu ağlarının kesiştiği noktada bulunan Frankfurt şehri gelişmiş ve her yöne gitmeyi mümkün kılan ulaşım imkanlarıyla, hızlı trenleriyle, metro ağıyla ve dünyanın en büyük havalimanlarından birine sahip olmasıyla da seyahat etmesi en rahat şehirlerden biri. Ayrıca nehir üzerinde hem ticaret hem de gezi amaçlı ulaşım da mümkün.

  Almanya’da, en çok yabancının yaşadığı şehir de burası. Satın alma gücü olarak düşünüldüğünde olsun, en yaşanabilir kentler sıralamasında olsun çok üst sıralarda Frankfurt.

  Frankfurt aslında en çok bir kontrastlar şehri olmasıyla dikkatimizi çekti bizim. Hem oldukça fazla sayıda gökdelenleri ve modern yüzüyle neredeyse bir Manhattan görüntüsü vardı, hem de tarihi eski şehir bölgesi ve yakınındaki köy ve kasabalarının yüzyıllar ötesinden kalma binaları ve sokaklarının kendine has görüntüsüyle bizi ortaçağ atmosferine sokarak epeyce bir şaşırttı.

  IMG_2804

  Frankfurt Gökdelenleri

  IMG_2782

  Frankfurt – Eski Şehir

  SAM_1266

  Romantik Frankfurt sokakları

  Frankfurt’a bugüne kadar 3 kez gittik biz. En çok bahar ve yaz aylarında keyifli çünkü kışı oldukça soğuk ve yağışlı ama noel zamanında çeşit çeşit süslemeleri ve birçok meydanda yer alan sayısız noel pazarlarının renkliliğiyle de Almanya’daki en görkemli noel tatillerimizden birini yaşattı bize.

  Frankfurt Noel Pazarları

  Frankfurt Noel Pazarları

  DSCF2729

  Frankfurt Noel Pazarları

  Haydi hep beraber bu güzel şehri biraz daha yakından tanıyalım…

  Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama    

Sosyal Medya

Site Arşivi

Tüm yazılarımızın arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

Yazı Arşivi

Yayın Hakları

Bu sitenin içeriği ve fotoğrafları bencetatil.com'a aittir. İzinsiz kopyalamamanızı rica ederiz. Emeğe saygınız için şimdiden teşekkürler.

İletişim

bencetatil.com'a mail yoluyla da yorum veya sorularınızı iletebilirsiniz.

admin@bencetatil.com

Birincilik odulu