9. Parque de la Montaña

2000 yıllık eski bir Mısır tapınağı olan The Templo de Debod’ın yer aldığı yeşil, sakin ve huzurlu bir yer bu park. Bu tapınak İspanya’ya Mısır’daki sel felaketi sırasında gösterdikleri ilgi ve yardımlarından dolayı verilmiş.

The Templo de Debod

The Templo de Debod

Parque de la Montaña

Parque de la Montaña

Parque de la Montaña

Parque de la Montaña

10. Retiro Park

Puerta de Alcala Kapısının hemen yanındaki Retiro Park çok çok büyük yemyeşil bir yer, çok da güzel bir göleti var, sandalla geziyorsunuz.

Retiro Park

Retiro Park

Retiro Park

Retiro Park

Parkın büyüklüğüne bakmak isterseniz…

Retiro Park - © Google Earth

Retiro Park – © Google Earth

Bu parkta zaman zaman  kitap fuarı veya konser gibi çeşitli etkinlikler düzenleniyormuş.

Son söz

Madrid’de Barselona gibi deniz yok, ama şehrin kendisi çok güzel, çok görülmeye değer bence. Genelde insanlar Barselona’yı daha çekici bulur ama ben Madrid’i daha çok sevdim diyebilirim. Gerçi eşim Barselona daha güzel diyor, o da ayrı, çünkü o deniz olan yerleri daha çok seviyor, balık burcu ya, ondandır belki de 🙂

Ama şu var ki, Madrid’deki mimari insanın aklını başından alacak güzellikte. Yani insan bu şehrin hiç mi çirkin bir yeri yok diye merak ediyor. Vallahi varsa da biz görmedik. İnce ince işlenmiş binalarıyla, yemyeşil parkları ve güzel meydanları ile o kadar zarif ve şık göründü ki şehir bize,  çok ama çok sevdik Madrid’i ve henüz gitmediyseniz umarım siz de gider ve beğenirsiniz.

Barselona – Madrid ve Mayorka adasını gezdiğimiz yaz tatilinin tüm hikayesini okumak isterseniz, buraya tık 🙂

Dilek Vidana Tavaşoğlu

 

 

MADRİD OTELLERİ

MADRİD OTELLERİ

MADRİD’DE NEREDE KALINIR?

Madrid’deki konaklama seçenekleri için bencetatil.com olarak bizim en çok tercih ettiğimiz online rezervasyon sitesi Booking.com‘u inceleyebilirsiniz. Hem çok sayıda fotoğraf ve doğru bilgiler, hem de gerçek konukların ayrıntılı ve güvenilir yorumları mevcut.

Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama