Akko şehri

Akko ise terkedilmiş bir şehir gibiydi. Şabat nedeniyle, sokaklarda bir kişi bile yoktu. O nedenle Akko’yu hep çok yalnız bir şehir olarak hatırlayacağım.

Akko

Akko

Akko

Akko

Akko

Akko

Akko

Akko

Akko

Akko

Dönüş maceramız

Dönüşte tavsiyem 3 veya 4 saat öncesinden havaalanında olmanız! Giriştekinin aksine, çıkışta çok yoğun güvenlik ve arama var. Tüm bavulunuzu boşaltıyorlar, didik didik hem sizi, hem eşyalarınızı arıyorlar. Uçuş kapısına kadar da yanınızdan ayrılmıyorlar. Bunun pasaporttaki ‘milliyet ve din’ hanesinden kaynaklandığını insan düşünmüyor değil. Gerçi  buradaki bir Yahudi arkadaşım “Beni de çok arıyorlar” dedi. Her neyse güvenlik konusunda paranoyaklar diyebilirim, özellikle de ülkeden çıkarken.

Sonuç olarak,  çıkıştaki zorluklara rağmen gökyüzünü bir de Kudüs’te görmek, o havayı solumak, o topraklarda bir hafta geçirmek çok keyifliydi.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Sevgin Kutay

KUDÜS OTELLERİ

KUDÜS OTELLERİ

KUDÜS’DE NEREDE KALINIR?

Kudüs’deki konaklama seçenekleri için bencetatil.com olarak bizim en çok tercih ettiğimiz online rezervasyon sitesi Booking.com‘u inceleyebilirsiniz. Hem çok sayıda fotoğraf ve bilgi, hem de gerçek konukların ayrıntılı yorumları mevcut. Ayrıca ücretsiz rezervasyon iptali seçenekleri de sunulmakta…

 

Booking.com
Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama