Garda Kasabası

Son durak Garda Kasabası. 9 kilometre sonra bu yemyeşil kasabadayız. Göl kenarındaki şirin bir kafeteryada güneşi batırdık.

Spritz keyfi yaptım: Verona’nın portakal likörü, köpüklü şarap, soda ve buzdan oluşan turuncu renkli klasik Aperitivo içeceği.

Garda Gölünün Garda Kasabasında Spritz keyfi…

Garda Gölü’nün Garda kasabasında Spritz keyfi…

Garda yemyeşil ağaçlar içinde küçük bir göl kıyısı kasabası. Herkes göl kenarında yürüyüş yapıyor, içkilerini yudumlayarak muhteşem gün batım manzarasını seyrediyor.

Garda Gölünde yemyeşil bir coğrafyadaki Garda Kasabası…

Garda Gölü’nde yemyeşil bir coğrafyadaki Garda kasabası…

Garda Gölünün Garda Kasabası…

Garda Gölü’nün Garda kasabası…

Garda Gölü ve yemyeşil Garda Kasabası…

Garda Gölü ve yemyeşil Garda kasabası…

Garda Gölünün ördek yavruları...

Garda Gölünün ördek yavruları…

Garda Kasabasının gün batım manzarası şahane…

Garda kasabasının gün batım manzarası şahane…

Bu arada kafeteryadaki sessiz sakin keyfimiz, şamatacı genç grubu ile bölündü. Tavşan kız kıyafeti giymiş bir kızın yanında kalabalık bir arkadaş kitlesi gördük. Bağırıp çağırarak şarkılar söylüyorlar, yüksek sesle gülerek bir şeyleri kutluyorlardı. Beste ve Börte’den öğrendik ki; bu bir Verona bölgesi geleneğiymiş. Yüksek lisans ya da doktora programını bitirip mezun olanlara parti verilir, komik kılıklara büründürülerek kent içinde dolandırılırlarmış. Anlayacağınız bir çeşit kutlama ritüeli. Çok şaşırdık. Kızın fotoğrafını çektim. Gayet güzel poz verdi. Hiç mırın kırın etmedi.

Garda Kasabasında mezun olan bir genç kızın kutlama törenine denk geldik…

Garda Kasabasında mezun olan bir genç kızın kutlama törenine denk geldik…

Aklımız bu güzel gölde kalarak eve dönmek üzere iken, Beste Peschiera del Garda kasabasında arkadaşlarının bıraktığı bir emaneti almak istedi. Oraya yönlendik. Yolda önünde süper lüks arabaların park ettiği bir mekân gördük. Lüks arabalardan bir tanesi siyah beyaz dama tahtası gibiydi. Meğer orası Casino imiş. Zenginlerin buluşup kumar oynama mekânı. Emaneti bulamadan ve o kasabada hiç oyalanmadan eve döndük. O nedenle bu kasaba ile ilgili tek yorumum bir kumarhanesi olduğu üzerine…

Garda Kasabasının göl kıyısı bisikletlilerin favori adresi…

Garda Kasabasının göl kıyısı bisikletlilerin favori adresi…

Garda Gölünün Garda Kasabasında gün batımı…

Garda Gölünün Garda Kasabasında gün batımı…

Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama