Unesco Dünya Mirasları listesindeki İtalyan şehri: Verona…

Cannes: Fransız Rivierası’nın en görkemli kenti…
01/06/2014
Prenses Grace Kelly’nin güzel ülkesi: Monako
25/06/2014

Verona’nın otelimizin yakınlarından gece manzarası - Ponte Scaligero - Ortaçağda savunma amaçlı kullanılan Ponte Scaligero 2. Dünya Savaşında Alman orduları tarafından geçişi engellemek için yıkılmış ancak sonra harika gün batım manzarasından mahrum kalmak istemeyen yerel halk tarafından yeniden inşa edilmiştir …

Münih ve eve dönüş

Münih’te aktarma yaparken 4-5 saati havaalanında geçirmek istemediğimizden, hemen bir otobüse binip kent merkezine indik. Merkezin girişinde Soma maden kazası ile ilgili bilgilendirme yapan Türkler gördük…

Münih’te Soma maden kazası…
Münih’te Soma maden kazası…
Münih şehir merkezi…
Münih şehir merkezi…

Son otobüs ile Münih’ten dönüp, hızlıca kapıya geldik ama bir de ne görelim uçak rötar yapmış. Alışveriş yaparak, kitap okuyarak uçağı bekledik ve sonunda İstanbul üzerinden İzmir’e vardık. İstanbul’a sabah 02:00’de varıp 06:45 saatindeki İzmir uçağını beklemek zor oldu. 04:30’te check-in yaptırıp, kalan vakti “Wings Lounge” olarak isimlendirilen hem açık büfe yemek yiyip, hem de dinlenip internete girme şansımızın olduğu Akbank’a ait dinlenme salonunda tükettik. Vakit geçirmek için ideal bir yer.

İstanbul Atatürk Havaalanı Wings Lounge…
İstanbul Atatürk Havaalanı Wings Lounge…

Ve sonunda güzel İzmir, bonus olarak da biz gezideyken badana yapılan evimizin temizliği…

Araba kiralayarak gittiğimiz Garda Gölü, daha önceki gezilerimizde gördüğümüz diğer göllerle birlikte “İtalya’nın Romantik Gölleri” adlı ayrı bir yazıda…

 Füsun Erdoğanlar Bengisu

Verona şehrinin Romeo ve Jülyet ile ilgili hikayesini okumak isterseniz, “Adres: Juliet, Verona, İtalya” isimli yazımıza buyurun :)

Münih ayrıntılı gezi rehberi için, “Münih… Bavyera’nın güzel başkenti” isimli yazımıza buyurun :)

Verona şehrinin tadını çıkarmaya karar verdiyseniz isterseniz bir de konaklama seçeneklerine bakın…

VERONA OTELLERİ
VERONA OTELLERİ

VERONA’DA NEREDE KALINIR?

Verona’daki konaklama seçenekleri için bencetatil.com olarak bizim en çok tercih ettiğimiz online rezervasyon sitesi Booking.com‘u inceleyebilirsiniz. Hem çok sayıda fotoğraf ve bilgi, hem de gerçek konukların ayrıntılı yorumları mevcut. Ayrıca ücretsiz rezervasyon iptali seçenekleri de sunulmakta…

Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden Yüksek Lisans diploması almış, özel sektörde çalışan, seyahate ve fotoğrafçılığa tutkun bir mimarım. İzmir Ekonomi Üniversitesinde profesör olan eşimin de benzer zevkleri paylaşması nedeniyle, dünya kazan biz kepçe geziyorduk ki; bu keyifli günler 2020 yılı başında Covid-19 fırtınasının tüm dünyayı sarması ile sekteye uğradı. Tüm dünya gibi biz de etkilendik. Şu anda havaalanlarının çalışmaya başlamasını ve virüsün kaybolmasını dört gözle bekliyoruz. Yıllar sonra bu cümleye baktığımızda eminim hem ben hem de siz dünyayı bu derece ters yüz eden olaya çok şaşıracağız.
2014 yılında bir anda yolumuz dünya tatlısı bir çift olan Dilek ve Hür Tavaşoğlu ile kesişti. Onların teşviki ile Bencetatil.com sitesinde gezi yazıları yazmaya başladım. İnanılmaz da keyif aldım. Tipik bir Başak burcu olduğum için oldukça detaycıyım. Gezdiğim yerler ile ilgili daha sonra yabancı kaynaklardan güvenilir bilgiler bulup, bunu yazılarıma aktarıyorum. İnceleme ve araştırma ruhum sınır tanımıyor anlayacağınız.
Fiziksel ve maddi olarak imkanlarımız el verdiği ölçüde bencetatil.com ile serüvenlerimize devam edeceğiz. Umarım yazılarımdan siz de benim kadar keyif alıyorsunuzdur.

5 Comments

 1. Mrs Nancy dedi ki:

  Eger vize yurtdisina seyahat dört yil gerekir mi?
  seyahat etmek, ögrenci vizesi gerekiyor?

  visaagency040@gmail.com vize ile daha fazla devam etmek: Eger vize gerekiyorsa lütfen bu bizim agencemail araciligiyla artik bize geri almak. Eger nazik nazik simdi bizim e-posta ile iletisime deniz üzerinde seyahat etmek vize ariyordum var now.If Bu e-postayi temas deniz üzerinde seyahat etmek vize ariyordum var week.If vize sadece ikisinin bir dönemde çikacak….

 2. Ayferonur dedi ki:

  Sizin yazilariniz sayesinde Avrupa’yi sehir sehir gezme istegimiz artiyor. Garda Golu icin ekstra bir yazi yayinlamayi dusunuyormusunuz?

  • Ne güzel, çok mutlu oldum Ayfer Hanım, keşke 1 ay siz buraya, biz oraya değiş-tokuş yapsak :) Vallahi biz de Amerika’nın güzelliklerini sizin sayenizde tanıyoruz, seneye oradayız inşallah. Artık başınızı ağrıtırım biraz sorularımla vakit yaklaştıkça :)
   Bu arada evet, Garda Gölü, Como ve Lugano Gölleri…hepsi hepsi çok yakında geliyor. Füsuncuğum, yine çok güzel bir yazı hazırlıyor bize…
   Sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir