"Şimdi değilse, ne zaman?"

Korsika Adası’na geçiş

  Corsica Ferries ile bir gece yolculuğu

  Korsika Adası konum olarak İtalya’ya ait olan Sardinya Adası’ndan Bonifacio Boğazı ile ayrılmakta. Hem İtalya’ya hem de Fransa’ya olan yakınlığı sebebiyle buraya İtalya’dan da Fransa’dan da ulaşmak mümkün. Biz gezi planımızda da anlattığım gibi Nice şehrinden feribot ile geçtik adaya.

  İşte bizim feribot maceramız…

  Adaya geçiş için Nice’den 23:00’de kalkıp sabah 07:oo de L’Ile Rousse’a varan feribotu seçtik. Böylece hem günü kaybetmemiş, hem de bir gece otel parası vermemiş olduk 🙂

  gidis feribotu

  Sabah Nice Limanına gidip feribotumuzun kalkacağı yeri öğrendik ki gece karanlıkta telaşla aramayalım. İşte bu limandan kalkıyor.

  Ferry

  Bu da feribotumuz: Corsica Ferries

  gidis feribotu 1

  Akşam olup, feribota bindiğimizde arabayı park ettiğimiz yerin fotoğrafını çektik ki, sabah arabamızın yerini rahatlıkla bulalım.

  Ferry

  Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama    

  Arabayı terkederken, geceyi ilk defa bir feribotta geçirecek olmanın heyecanı vardı üzerimizde. Nice’den ayrılan feribotun güvertesinde bir süre gitgide uzaklaşan şehrin ışıltılarını seyrettik. Sonra herşey bir karanlığa gömülüverdi. Artık geminin dört bir yanı kapkara sularla çevriliydi. Bu biraz ürkütücü geldi önce. Heyecanımızı yatıştırmak için feribotu keşfe çıktık, bir kat aşağı üç kat yukarı derken kendimizi yolculuğun büyüsüne kaptırmaya başladık bile.

  SAM_8032

  Kamaralar gerçekten gayet rahat, sanki otel odası gibi. Hele tuvalet ve duş kısmı tertemizdi. Pek çok otel veya hostelden çok daha konforluydu, ben böyle beklemiyordum açıkcası.

  SAM_8025

  feribot

  Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama    

  Restoran ve kafeterya bölümleri var. Gece dolanırken birçok kişinin burada uzanıp uyuduklarını gördük. Aslında kamaraya para vermeden buralarda sere serpe uzanılıp da gece geçirilebilir. Pulman denilen koltuklarda oturarak sabahlamaktan daha iyi fikir gibi sanki. Tabii ki en rahatı kamara, o ayrı.

  SAM_8039

  Üst güvertede küvetten biraz hallice bir havuz vardı 🙂 Gençler atlayıp zıplayıp eğleniyorlardı…

  SAM_8036

  Feribot açık denizde giderken sallantıdan dolayı midemiz bulanır diye götürdüğüm ilaçlara hiç gerek olmadı, hafiften tatlı tatlı sallıyordu, pek dokunmadı bize, rahat rahat uyuduk.

  Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama    

  Sabah 06:00 gibi bir anons ile uyandık. Adaya varmak üzere olduğumuz ve toparlanıp hazırlanmamız gerektiği söyleniyordu. Kamaraları boşaltmamız istendi. Anahtarları kapıya koyup çıkabilirsiniz dendi. Yeni binecek yolcular için temizlik yapılacakmış…

  Perdeyi açıp karayı görmek gerçek bir mutluluktu 🙂 Ne de olsa tedirgin olmuştum gece yatmadan önce camdan dışarı bakıp kapkara sular dışında birşey göremeyince…

  SAM_8042

  Ve LIle Rousse limanı görünmeye başlamıştı bile…

  8008

  İsterseniz feribotumuza bir de buradan bakın…

  Feribot fiyatları bileti ayırttığınız tarihe göre değişiyor. Çok erkenden alınınca gayet uygun olan fiyatlar tatile yakın bir zamanda almaya kalktığınızda çok yükselebiliyor, hatta yer kalmayabiliyor. İki kişi araba ile gidiş-dönüş yaz aylarında 300-400 Euro civarlarında olabiliyor ama fiyatı etkileyen çok faktör var, isterseniz en iyisi buradan bakın…

  Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama    
Toplam 5 sayfa, 4. sayfa gösteriliyor.12345

Sosyal Medya

Site Arşivi

Tüm yazılarımızın arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

Yazı Arşivi

Yayın Hakları

Bu sitenin içeriği ve fotoğrafları bencetatil.com'a aittir. İzinsiz kopyalamamanızı rica ederiz. Emeğe saygınız için şimdiden teşekkürler.

İletişim

bencetatil.com'a mail yoluyla da yorum veya sorularınızı iletebilirsiniz.

admin@bencetatil.com

Birincilik odulu