İSVEÇ

Abisko, Luleå ve Kiruna

Esrange Space Center’ın 1 saat uzağındaki bir kuzey şehri olan Kiruna ve önemli bir İskandinav limanı olarak bilinen Luleå, Kuzey Işıklarının rengarenk, dalga dalga ve parlak bir şekilde görülebildiği yerlerin başında geliyor. 1 saat uzaklıktaki Abiska köyü de şehrin ışık kirliliğinden uzakta muhteşem aurora görüntülerini gökyüzünde çok net görebileceğiniz yerlerden biri.

İsveç için otel tavsiyelerimiz:

Kiruna’ya 20 kilometre uzaklıktaki Jukkasjärvi köyünde bulunan meşhur Ice Hotel bilindiği üzere dünyanın ilk buz oteli ve İsveç’e Kuzey Işıklarını görmeye gelenlerin en çok tercih ettiği lüks ve sıradışı konaklamaların başında geliyor.

1545892_94_z

Ice Hotel, Jukkasjärvi – İsveç

Camp Ripan, Kiruna, İsveç

Bir aile işletmesi olan etrafı dağlarla çevrili Camp Ripan, Kiruna’nın merkezine 10 dakikalık yürüme mesafesinde diğer lüks seçeneklere kıyasla biraz daha bütçe dostu bir otel. Ripan’ın dağ evi tarzı rahat odaları özel girişlere ve duşlu banyoya sahiptir.  Saygın restoran dergisi White Guide, bu otelin restoranı Restaurant Ripan’a 2013 yılında yer vermişti. Tesiste bir sauna ve dinlenme alanı da bulunmakta. Kayak pistleri ve yürüyüş parkurları tesisin hemen yanında. Kış aylarında kar motosikleti, buz balıkçılığı ve köpekli kızak gibi etkinlikler de düzenleniyor.

Camp Ripan 2

Camp Ripan, Kiruna – İsveç

Camp Ripan 1

Camp Ripan, Kiruna – İsveç

Camp Ripan

Camp Ripan, Kiruna – İsveç

Tree Hotel – Harads, İsveç

Luleå şehrine 1 saat mesafedeki bu ağaç otel, adının hakkını vererek ağaçların tepesinde uyuyabilmenizi sağlayan, inanılmaz derecede ilham verici tasarıma sahip bir otel. Otelin saunası ve jakuzili havuzu da var. Burada parlak kozmik girdapları kovalamak için kar arabası safarileri yapılmakta.

Bu özel tesiste UFO, kuş yuvası veya aynalı küp şeklinde değişik tasarımlı odalar bulunmakta. Harads ormanlarının ağaçları arasında bulunan bu farklı tesiste konfor en yeni mimari ve tasarım unsurlarıyla birlikte sunulmakta.

Tree 1

Tree Hotel – Harads, İsveç

Tree 2

Tree Hotel – Harads, İsveç

Tree 3

Tree Hotel – Harads, İsveç

Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama