10. Pasajlar, Mağazalar ve Alışveriş

Gelelim alışverişe… Paris’e kadar gidip de alışveriş yapmadan olur mu… Olmaz tabii. İşte size alışveriş önerileri.

Pasajlar

Brady Pasajı’nda kürkler, Grand Cerf Pasajı’nda danteller, Havre Pasajında ise tablolar bulabilirsiniz. Paris’in en eski pasajı, Boulevard Montmartre ile Rue Saint-Marc arasındaki Panoramas‘da ise cafe, restaurant ve pastaneler var. Pasajların en şıkı, en güzeli ise Vivienne. Yerler mozaik kaplı. Cam bir çatısı var. İçinde resim ve heykeller görebilirsiniz. Bu pasaj dekorasyon mağazalarıyla da ünlüymüş. Şık butikler ile dolu Vivienne Pasajının hemen yanında ise daha az şatafatlı ama yine çok güzel bir pasaj olan Colbert Pasajını bulabilirsiniz.

Büyük mağazalar

Galeries Lafayette yüzlerce büyük marka ürünü birarada bulmanızı sağlayan çok büyük ve lüks bir alışveriş merkezi. Mağazanın ihtişamını mı seyretsem, yoksa ürünlere mi baksam bilemedim.

Galeries Lafayette

Galeries Lafayette

Printemps da büyük katlı mağazalar içinde en güzellerinden biri. Bir zamanlar İstanbul – Ataköy Galleria’da da açılmıştı ama sonra kapandı. Galeries Lafayette’in rakibi denilebilir. O da en ünlü markaların ürünlerini sunuyor.

Outlet

Şehir merkezine 45 dakika mesafede Valle d’Europe Outlet Center var. Burada giyim, ayakkabı, çanta, aksesuar ve dekorasyon ürünleri bulabilirsiniz. Armani, Burberry, Cacharel, Calvin Klein gibi ünlü dünya markaları var. Değişik oranlarda indirim mevcut. Yüzde 33 lere kadar iniyorlarmış. Paris’teki Cityrama’nın önünden kalkan Shopping Express otobüsüne binip gidebilirsiniz.

Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama