Seyahatlerde Sağlıklı Sindirim Sistemi İçin NBL Probiotic Travel

Yeni nesil kasko: UNIKASKO
08/05/2017
Antalya’da yaz tatili keyfi
17/05/2017

Seyahatlerde Sağlıklı Sindirim Sistemi İçin NBL Probiotic Travel

Nobel İlaç, NBL Probiotic ailesini, seyahat sırasında yaşanan sindirim sistemi problemlerine destek olmak amacıyla geliştirdiği NBL Probiotic Travel ile zenginleştiriyor. Probiyotik içeren takviye edici gıda kategorisinin son ürünü olan NBL Probiotic Travel, yolculuk esnasında ve süresince sindirim sisteminin düzenlenmesine, bağışıklık sisteminin desteklenmesine yardımcı oluyor. Yenilikçi ambalajı ile kolay taşınabilme imkânı sunan NBL Probiotic Travel seyahat çantanızın değişmeyen parçası olmaya aday.

Uzun süren yolculukların yanı sıra gidilen seyahatlerde iklimin, yenen yemeklerin ve yeme düzeninin değişmesi sindirim sistemini de fazlasıyla etkiliyor. Seyahatlerde sıklıkla karşılaşılan kabızlık, ishal, şişkinlik, gaz gibi sindirim sistemi problemleri yaşam kalitemizi azaltmanın yanısıra, kontrol edilememesi durumunda ek sağlık sorunlarına da yol açabiliyor.

Nobel İlaç, seyahatlerinde sindirim sistemi problemi yaşayan herkes özgürce seyahat edebilsin diye, yolculuk süresince sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olması amacıyla yeni bir ürün geliştirdi: NBL Probiotic Travel

Patentli çift kaplama teknolojisi ile üretilen ve  günde 1-2 kez kullanımla sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olan NBL Probiotic Travel, bağışıklık sistemini destekliyor ve uzun yolculuklarda yaşanan sindirim sistemi problemlerinin azalmasına yardımcı oluyor. İçerisinde seyahatlerde tükettiğimiz, bünyemize farklı gıdaların sindirilmesine yardımcı olan ve iyi temizlenmemiş gıdalarla alınacak patojen bakterilerle savaşan 2,3 milyar canlı bakteri barındırıyor. Bu bakteriler patentli çift kaplama teknolojisi ile korunuyor. Bu sayede bağırsaklarınıza kaplamasız probiyotiklere kıyasla 100 kat ve daha üzeri oranda canlı dost bakteri ulaştırıyor. Güney Kore’de geliştirilen bu teknoloji patentlidir ve Türkiye’de sadece NBL Probiotic ailesi ürünlerinde bulunmaktadır.

Günlük Yaşamın Vazgeçilmezleri Probiyotikler

Her insanın bağırsaklarında yararlı ve zararlı yaklaşık 100 trilyon bakteri bulunuyor. Yararlı bakteri üretimine yardımcı olarak, bağırsaklardaki yararlı ve zararlı bakteri oranını dengeye sokan probiyotikler, günlük yaşamın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Ev yapımı yoğurt, kefir, turşu gibi fermente gıdalarda da bulunan probiyotik mikroorganizmalar, mide asidinde parçalanarak çok az miktarda bağırsaklara geçebildiği için sindirim sistemini rahatlatmak içni her zaman yeterli olmuyor. Yeterli dozda probiyotik almak içinse toz, kapsül, çiğneme tableti vb şeklindeki probiyotik kullanılması tavsiye ediliyor. Takviye edici gıda kategorisinde yer alan ve sadece eczanelerde satışa sunulan NBL Travel Probiotic’in hamilelik, emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılmasını gerektiren durumlarda doktor tavsiyesi ile kullanılması öneriliyor.NBL Probiyotik Ailesi Büyüyor

Takviye edici gıdalar, bağışıklık sistemini güçlendirici vitamin ve mineral takviyeleri konusunda sektörün öncü markalarından Nobel’in probiyotik ailesinde; bebek ve çocukların kullanımı için NBL Probiotic ATP ve NBL Probiotic Kids,  yetişkinler için NBL Probiotic Gold ve NBL Probiotic Optima, kadınlar için NBL Gynobiotic ve seyahat edenlere yönelik ambalaj şekli ile Türkiye’de bir ilk olan NBL Travel Probiotic bulunuyor.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.