Villa Polonez, Polonezköy’de gerek konumu gerek kahvaltı ve yemekleri ile öncelikle tercih edilmesi gereken bir mekan. Bir kere ormanın içinde göz alabildiğince yeşil bir cennette gibisiniz. Uçsuz bucaksız bir yeşillik var önünüzde.

Oksijen, sessizlik ve huzur… İnanılmaz güzel bir ortam.

İster kahvaltıya gidin ister yemeğe, her şekilde çok keyifli bir mekan. Biz şu ana kadar, birkaç kez kahvaltıya ve bir kez de öğle yemeğine gittik bu mekana ve artık kesin abone oldum diyebilirim buraya.

Kahvaltı serpme kahvaltı şeklinde. Öğle yemeği menüsü soğuk/sıcak mezeler, ana yemekler ve tatlı çeşitlerinden oluşmakta. Öğle yemeğine gittiğimiz bu son seferde bizim favorilerimiz içli köfte ve kuzu küşleme oldu ama yediğimiz her şey gerçekten çok lezzetliydi. Tatlılara gelince sufle, cheesecake ve brownie aldık, masada paylaşıldı ve üçü de birbirinden şahaneydi tatlıların.

İnternet sayfalarından menüye ve fiyatlara ulaşmanız mümkün. Gerçi menüde olup, bazı günler bulunmayan ürünler oluyor anladığımız kadarıyla, yani çok seçiciyseniz belki önceden sorup gitmenizde fayda var.

Yemek sonrasında kendi bahçelerinden topladıkları dut ve kirazlardan ikram ettiler bize, hem sürpriz ve jest olarak çok hoştu, hem de o taptaze meyvelerin tadına doyum olmadı doğrusu.

Bizim ailece gidip, çok memnun kaldığımız bu mekanı herkese tavsiye ederiz. Erdal Bey ve tüm personel çok ilgili insanlar, hizmet kalitesi de güzel, e daha ne olsun 😊

Mekanın özel otoparkı var ama arabanızı valeye teslim ederek bırakıyorsunuz.

Mekana 5 dk yürüme mesafesinde ise orman içinde bir yürüyüş parkuru var. Yemek sonrası alınan kalorilerin yakılması için bol oksijenli bu enfes yürüyüş mutlaka tavsiye olunur. Bu linkten google haritalar üzerinde parkur başlangıç konumuna ulaşabilirsiniz.

Dilek & Hür Tavaşoğlu

Booking.com
Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama