Rethymno: Girit’in incisi

Çok estetik bir liman şehri burası. Venedikliler Rethymno şehrini korsanlara karşı koruma sağlamak için surlarla kuşatmış. Fortezza Kale’sine tırmanıp, eski deniz fenerinin bulunduğu Venedik Limanı boyunca yürüyüş yapıp, sonrasında  liman çevresindeki tavernalardan birine oturup, gün batımı eşliğinde nefis bir yemek yiyebilirsiniz. Girit’in en uzun plajı (12 km) da bu şehrin doğusunda.

Hava kararıp ışıklar yanmaya başlayınca manzara da yansımalar da ayrı bir güzel oldu…

Biz Cavo Doro Restaurant’da yemek yedik.

Gündüz etrafı gezerken masamızı en önden ayırtmıştık zaten… 🙂

Manzaramız şöyle idi…

Herşey gayet taze görünüyordu, gidip seçebiliyorsunuz.

Biz yediklerimizden de içtiklerimizden de gayet memnun kaldık, geceyi keyfimiz yerinde tamamladık.

Rethymno ayrıca tarihi açıdan da zengin. Manastırlar, tapınaklar ve müzeler ile adanın en yüksek dağı olan İda Dağı’ndaki Zeus Mağarası (Yunan mitolojisindeki Zeus’un doğduğu yer) da ziyaretçilerin ilgisini çeken yerler arasında.

Rethymno’nun ara sokakları çok keyifli. Tabelalar, çiçekler, süslü kapılar gibi ufak tefek ayrıntılar şehre kendine has bir güzellik ve renk katmış.

Birbirinden sevimli dükkanların, restoranların ve kafelerin arasında gezinip, evlerin ve binaların tarihi dokularını incelerken günün nasıl geçtiğini anlamıyor insan…

Rethymno’da kısıtlı vaktiniz varsa tur otobüsleri ile de bölgeyi keşfetmeniz mümkün. Biz Hanya şehrinde kalırken günübirlik geldik bu şehire ama bir daha Girit’e gidecek olsam burada da kalmak isterim.

10 günlük Atina & Girit Adası yolculuğumuzun genel planına ve başka nereleri gezdiğimize bakmak isterseniz burada!

Dilek Vidana Tavaşoğlu

Rethymno Otelleri

Rethymno Otelleri

RETHYMNO’DA NEREDE KALINIR?

Rethymno’da konaklamayı düşünecek olursanız, otel seçenekleri için bencetatil.com olarak bizim en çok tercih ettiğimiz online rezervasyon sitesi Booking.com‘u inceleyebilirsiniz…

Booking.com
Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama