Uzak Yerlerde Tatil Keyfi Bir Tık Uzağınızda!

Seyahat Ederken Güvende Olduğunuzdan Emin misiniz?
25/02/2017
Kiralık yat ile deniz tatili
12/04/2017

Uzak Yerlerde Tatil Keyfi Bir Tık Uzağınızda!

İş hayatının stresli çalışma ortamı, eğitim hayatının yoğun programları ve günlük hayatın koşuşturmacası içinde en fazla ihtiyaç duyulan şeylerin başında tatil ihtiyacının karşılanması geliyor. Tatile giderek bütün bir çalışma döneminin tüm yorgunluğunu atmak isteyenler ne yazık ki tatil sürelerinin kısıtlı olmasından dolayı özgürce bir tatil yapamıyorlar. Birkaç günlük tatil süresinde yaşadıkları yerlere yakın konumda bulunan tatil yerlerine giden kişiler istemese de tatillerini bu bölgelerde geçirmek zorunda kalıyorlar. En güzel tatil yerlerine yakın yerlerde yaşayanlar için bu bir avantaj sağlıyor olsa da daha uzak bölgelerde olanların tatillerinin zevkinin düşmesine neden olmaktadır. Bu noktada en uygun bilet fırsatları ile havayolunun tercih edilmesi sayesinde gidilmek istenen her yere çok kısa sürelerle ulaşım sağlamak mümkün olabilmektedir.

Unutulmaz tatillerin yaşanması ve bu sürede tüm yorgunluklardan kurtularak vücudun yenilenmesinin sağlanması farklı şehirler, farklı tatil yerleri ve farklı ülkeler görerek en kolay şekilde gerçekleşiyor. İnternet sitelerinde tatil sezonları için özel olarak açılmış olan uçak bileti kampanyaları sayesinde uzak mesafelerde yer alan tatil bölgelerine kolaylıkla ulaşmak mümkün oluyor. Hemen hemen herkes yeni yerler görmenin, farklı ülkelerin kültürleri ile tanışmanın insanı yenileyeceği konusunda hemfikir olsa da bunun bir açıdan bakıldığında maliyeti yüksek bir eylem olması çeşitli tereddütlerin yaşanmasına sebep olabiliyor.

Tatil için Uçak Bileti Nerden Alınmalı?

Tatilini yapmak istediği yerde ya da oraya yakın bir noktada bulunan bir başka yerde havalimanı bulunan tatil bölgeleri için kişiler en kolay, konforlu ve hızlı ulaşım seçeneği olarak havayolu ulaşımını tercih edebilmektedir. Diğer ulaşım yöntemlerine göre fiyatları daha pahalı olan bu ulaşım yolunun tek başına değerlendirilmesi doğru bir sonuç alınmasının önüne geçmektedir. Pek çok zaman havayolu yolcu taşımacılığı yapmakta olan firmalar tatil bölgeleri için dünyanın farklı noktalarına uygun uçak bileti satışı yapabiliyorlar. Bu biletler satın alındığı takdirde uygun fiyatlarla en hızlı ve en konforlu şekilde başka ülkelere geçmek mümkün olabilmektedir.

Konu yolcu taşımacılığı olduğunda bu alanda hizmet veren tüm firmalar öncelikle yolcularının konforunu göz önüne alarak bir hizmet kalitesi ortaya koymaya çalışırlar. Havayolu yolcu taşımacılığı ise diğer tüm ulaşım yollarından hem konfor hem de hız yönüyle önde olduğu için daha yüksek bir hizmet kalitesi alınmasını sağlamaktadır. Fakat uçak bileti ucuz olmadığı için kişilerin kampanyalı ya da indirimli dönemleri beklemesi gerekebiliyor. Yine de karayolu, demiryolu ve deniz yolu gibi alternatiflere bakıldığında havayolu ulaşımı için ödenecek rakamların yüksek olması hali de göz ardı edilebilecektir.

Güvenli Uçak Bileti Alma Sitesi

Tatillerini yapacağı yerleri belirleyen kişiler buralara ulaşmak için uçak bileti almak üzere bir araştırmaya giriyorlar. Bu konuda en çok tercih edilen yöntem uçak bileti sorgulama araçları veya siteleri kullanılarak istenilen güzergahlara en uygun fiyatlarla yolcu taşıyan firmaların bulunması oluyor. Bu alanda hizmet veren sitelerden biri olan Birucak.com sahip olduğu güvenlikli altyapısı, ödeme seçenekleri, içinde barındırdığı firma sayısı ve sefer arama özelliklerinin gelişmiş olması ile avantajlı olmaktadır.

Havayolu yolcu taşımacılığı yapmakta olan firmaları ve bu firmaların seferlerinin fiyatlarını en kolay şekilde karşılaştırmaya imkan veren sistemi sayesinde bu site en iyi bilet tercihinin yapılmasını sağlayabilmektedir. Ara yüzü ile kullanım kolaylığı sağlayan site ücretsiz olarak sunduğu hizmetlerle uçak bileti alma süreçlerini büyük bir problem olmaktan çıkarmaktadır. Memnun kalacağınız ilk hizmet alışlarınızın ardından bu site, uçak bileti alırken kullandığınız tek site haline gelecektir.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir