Venedik’te Konaklama Tavsiyeleri

Her yıl dünyanın birçok noktasından ziyaretçi akınına uğrayan Venedik, özellikle yaz aylarında inanılmaz derecede yoğun oluyor. Güzel kanallarının ara sokaklarında gezmenin verdiği hazzı siz de tatmaya karar verdiyseniz çok doğru yaptınız! Sizinle Venedik seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için konaklama bölgelerini paylaşacağız.

San Marco

San Marco, Venedik’in en ünlü semtlerinden biridir. Şehrin kalbi ve ruhu olarak adlandırılan San Marco, Venedik’teki en önemli simge yapılara ve gezilecek yerlere ev sahipliği yapar. San Marco Meydanı’ndan Rialto Köprüsü’ne kadar olan bu bölge turistik mekanlarla doludur. Ayrıca, Venedik’i ilk kez ziyaret ediyorsanız konaklama bölgesi olarak ilk tavsiye ettiğimiz yer burasıdır.

Bu etkileyici bölge, mimari yapıları sevenler için tam bir cennet. San Marco’nun dolambaçlı caddelerinde ve sokaklarında çarpıcı tasarımlara ve karmaşık ayrıntılara sahip dünyanın en güzel binalarından ve kiliselerinden bazılarını görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüş turuyla bölgenin ihtişamını hissetmeniz çok kolay olacak.

San Marco bölgesindeki en ideal otelleri arıyorsanız otel tavsiyelerinin ve bölgelerin detaylı incelendiği Venedik Yazısını okuyabilirsiniz.

Cannaregio

Venedik’in kuzeyinde bulunan Cannaregio,  şehrin en büyük ikinci bölgesi. Bölgede tarihi mekanlar ve ilginç simge yapılar bulunuyor. Turist yoğunluğundan biraz uzaklaşmak isteyenler ve yerel Venedik hayatının gerçekte nasıl bir şey olduğu hakkında fikir sahibi olmak isteyenler için ideal konum.

Cannaregio, ayrıca ucuz konaklama imkanlarının da sunulduğu bir bölge. Bu sevimli bölgede hostellerin, apartmanların, pansiyonların ve butik otellerin her türlüsünü bulabileceksiniz.

Dorsoduro

Dorsoduro, sanat severler için harika bir merkez. Sokak sanatı ile süslenmiş duvarları ve şehirdeki eşsiz sanat galeri ile sizi mest edecek. Güzel sanatlar ve kültür karışımıyla ziyaretçilerine farklı bir atmosfer sunuyor.

Dorsoduro, Venedik’te gece hayatı meraklıları için de en ideal konaklama bölgesi. Sanat galerileri ve müzelerin arasında yer alan Venedik’in hareketli, şık ve muhteşem barlarında eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Canlı müzikten gece kulüplerine kadar birçok seçenek Dorsoduro bölgesinde bulunuyor.

Castello

Castello, Venedik’te konaklamak en iyi yerlerden biridir. Yemyeşil manzaralar ve geniş parklarla dolu Castello, Venedik’in en rahat semtlerinden biridir.

Castello ayrıca Venedik’in en havalı bölgesi olduğu için bizim de seçimimiz oldu. Eşsiz tarihi ve kültürel cazibe merkezleri ve sayısız bar restoranıyla Castello, gece veya gündüz takılmak için harika bir yer. Burada inanılmaz sanat ve mimarlığın yanı sıra harika müziklerin, güzel yemeklerin ve bolca eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz!

Kaynak: https://neredekalinir.com

Booking.com
Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama