Verona’da aşka dair başka ne var?

Verona’da aşıklar için “Seal of Love” diye birşey tasarlamışlar, yani “Aşk Mühürü”. Sevdiğinizle birbirinize verdiğiniz aşk yeminini Gotik tarzda bir yazı ile bir parşömen kağıdına basıyorlar. (Cortile Mercato Vecchio Meydanı – 3 Euro)

http://www.veronainlove.it/

Seal of Love – Aşk Mühürü © veronainlove.it

LeaveOn programını indirip, aşk mesajınızı yollayabiliyorsunuz çektiğiniz bir fotoğraf ile…

LeaveOn

LeaveOn – Aşk mesajları

Bir de isterseniz bir günlüğüne “Juliet’in Sekreteri” olabilir, o gün cevaplanacak olan mektuplara cevap yazabilirsiniz.  Bunun için Corso Sant’Anastasia, 29 adresindeki Juliet Klübüne gidip başvurabilirsiniz.

407938_10150628472137360_788168745_n

Juliet’in Sekreterleri © julietclub.com

Sevgililer Günü özel etkinlikleri

Gelelim Sevgililer Günü için tasarlanmış etkinliklere.

* Juliet’in evinde, 14 Şubat’da saat 17:00’de 2. katta “Dear Juliet International Award” töreni var, yani  o yıl Juliet’e yazılmış olan en güzel aşk mektubuna Dear Juliet ödülü veriyorlar. Giriş serbest 🙂

* Benim 14 Şubat Günü en çok hoşuma giden etkinlik “Flying Balloons” ve “Flying Hearts” oldu, yani “Uçan Balonlar ve Uçan Kalpler”. Saat 18:00 de Lamberti Kulesinin olduğu Piazza dei Signori meydanında konser sahnesinin bulunduğu yerde kırmızı balonlar uçuruldu, gökten konfeti şeklinde kalpler yağdı. Daha sonra en güzel aşk mesajını yazana veya en güzel fotoğrafı çekene hediyeler filan derken 5-10 kelimeden ibaret İtalyancamız kalanını anlamaya yetmedi açıkcası ama birileri birşeyler kazanıp sevindi anladığımız kadarıyla 🙂

Maalesef tüm bunlar olurken, yağmurlu bir hava vardı ve şemsiyelerimizin altında olsak da yine de biraz ıslanarak seyrettik bu eğlenceyi. Hayıflandık elbette ama ne yapalım, gördük yine de diyerek mutlu olduk 🙂 En komiği de şemsiyeler ile danseden insanlardı. Biz de biraz ayak uyduralım dedik ama pek komik geldik kendi kendimize elde şemsiyelerle 🙂

DSC_9272

Uçan Kırmızı Balonlar

DSC_9277

Uçan kalpler

DSC_9291

Yağmur altında konser ve konfetiler …

DSC_9301

Yağmur altında konser keyfi

DSC_9302

Uçan kalplerden oluşan konfetilerden yerde kalanlar…

Bu da videomuz…

Diğer etkinlikler ise şöyleydi:

* Hem 13, hem de 14 Şubat saat 19:00 da Opera gösterisi vardı:  Romeo ve Juliet

Hem tiyatro, hem bale hem de opera zevkini bir arada yaşatan bu gösterinin adresi: Santa Maria in Chiavica Church idi. Kişi başı € 29 olan biletler Sevgililer Günü için özel bir indirimle çift başına € 29 yapılmıştı.

* 13 Şubat saat 20:30’da ücretsiz konser vardı bir de: I Virtuosi Italiani’nin Antonio Vivaldi konseri… O da San Fermo Inferiore Church içindeydi.

*15 Şubat’da Piazza Bra‘da “Romeo & Juliet Half Marathon” denilen bir koşu düzenleniyor. Biz seyretmeden ayrıldık ama hazırlıklara başlamışlardı.

Romeo & Juliet Half Marathon hazırlıkları

Romeo & Juliet Half Marathon hazırlıkları

Maraton’un yapıldığı Piazza Bra şehrin en güzel meydanlarından biri. Roman Arena da burada.

DSC_8733

Roman Arena

DSC_8735

Roman Arena

Burada opera seyretmek inanılmaz olur büyük ihtimal…

DSC_9064

Roman Arena

DSC_9066

Piazza Bra

DSC_9074

Verona şehrine ana giriş kapısı – Piazza Bra

DSC_9106

Verona şehrine ana giriş kapısı – Piazza Bra

DSC_9082

Piazza Bra

DSC_9101

Piazza Bra

Booking.com
Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama