Mayorka Adası’nın denizi

Mayorka oldukça büyük bir ada ve gerçekten de hemen her köşesinde ayrı bir güzellik var. Plajlar, koylar da haliyle sayısız… Denizi nasıl diyecek olursanız kimi yerde turkuaz mavi, kimi yerde açık yeşil ama kumu beyaz olan sahillerde Maldivleri anımsatan açık mavi beyazımsı bir renkte.

Deniz suyu her yerde çok temiz. Çoğunlukla çok berrak, cam gibi, kristal gibi bir deniz suyu var Mayorka sahillerinde. Ama Palma ve Soller plajı gibi birkaç sahilde deniz temiz olsa da pek berrak değil.

Su her yerde gayet ılık. Bizim Antalya kadar sıcak değil deniz suyu elbet ama Bodrum denizi gibi soğuk da değil, bence tam ortada, ideal sıcaklıkta.

Tesisi olan plajlar da var, doğal haliyle korunmuş bakir koylar da. En güzel denizlerin yakınında bazen oteller ve tesisler var, bazen de in cin top oynuyor, ne tesis var, ne tuvalet. Oralarda birkaç saat kalıp, yakın bir beldenin içine giderek yemek vs molası vermek gerekiyor.

Mayorka’da tek bir yerde kalıp sadece orada denize girerseniz yazık edersiniz. Her yerin tadı o kadar ayrı ki, mutlaka birkaç koy dolaşmakta fayda var.

Bence “Mayorka’nın en güzel koy ve plajları” yazımıza bir bakın, sonra da adaya yolunuz düşerse en beğendiklerinize gidersiniz. Sizin için adanın dört bir yanındaki en güzel koy ve plajları bol bol fotoğraf ve bilgiler eşliğinde Mayorka Plaj Rehberimizde topladık. Yazıya gitmek için fotoğrafı tıklayabilirsiniz.

Mayorka Adası’nın en güzel koy ve plajları

Mayorka Plaj Rehberi

Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama