"Şimdi değilse, ne zaman?"

Yılbaşı öncesi Avrupa’da Noel tatili

  Üç ayrı ülkenin noel ışıltılarının içinde olmak

  Biz bir Aralık ayında İsviçre’nin Basel şehrine uçup, 3 günde 3 ülke 3 şehir gezisi yaptık:

  İsviçre- Basel

  Almanya – Freiburg

  Fransa – Strasbourg

  İşte bu çok zevk aldığımız kısa kaçamağımızın ayrıntıları…

  İstanbul’dan Basel Euro Airport’a Easyjet ile gidiş ve yine oradan dönüş şeklindeydi biletimiz. Ama artık Easyjet bu uçuşu yapmıyor – o yüzden THY gibi Basel’e uçan başka hava yolları şirketlerini denemek lazım.Fransa toprakları üzerindeki bu havaalanı Fransa ve İsviçre’nin ortak işlettiği bir havaalanı. Enteresandır ki, bu havaalanına iniş yaptığınızda Fransa, İsviçre ve Almanya’ya ait 3 ayrı sınır kapısının hangisinden isterseniz ondan çıkış yapabiliyorsunuz.

  Gelelim ülkeler arası gezmeye. Basel – Strasbourg – Freiburg arası tren ile yolculuk yaptık biz, çok rahat ve konforluydu. Ama isterseniz araba da kiralayabilirsiniz.

  Konaklamaya gelince, hergün bavul aç, bavul topla yapmak istemiyorsanız bu şehirlerden ortada gibi olan Freiburg’da bir otelde kalıp diğerleri günübirlik gezilebilir. Hemen tren istasyonunun yanındaki Intercity Hotel tavsiye edilir 🙂

  Freiburg Intercity Hotel

  Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama    

  Noel gezimizin ilk durağı: İsviçre – Basel

  Biz ilk önce Basel’i gezdik. Oradan Almanya’nın Freiburg şehrine gidip, noel pazarlarını bir de orada  dolaştık. Ve son olarak da oradan Fransa’nın “Işıklar Şehri” Strasbourg’a geçtik.

  Basel’in noel pazarları…

  Almanya’nın sınır komşusu olan İsviçre’nin üçüncü büyük şehri Basel noel tatili için güzel bir seçim. Hem bu güzel şehri görmek, hem de biraz yeni yıl alışverişi yapmak isterseniz, Basel’in noel pazarları kesinlikle sizi yeni yıl ruhuna sokacaktır….

  Noel’de Basel…

  Sokaklardaki ışıklı süslemeler, dev yılbaşı ağaçları ve Basel’in Barfüsserplatz ile Münsterplatz meydanlarında kurulan noel pazarları rengarenk görüntüleriyle gerçekten çok güzel oluyor…

  İşte onlardan birkaçı…

  Basel

  Basel

  Basel

  Basel

  Basel

  Şehrin eski kapısı olan Spalentor da ışıl ışıl süsleniyor.

  Basel

  Belediye Sarayının önüne de kocaman bir yılbaşı ağacı koyuyorlar.

  Basel

  Basel

  Basel’e kadar gitmişken alışveriş caddelerini turlamayı ve Ren nehri kenarında gezinmeyi de unutmayın. Gerçi alışveriş İsviçre’de biraz pahalı ama hediyelik eşyalar alırsınız hiç olmazsa. Ren nehri kenarı da kışın biraz fazla soğuk ama olsun, oralara kadar gitmişken ufak bir gezinti yapmalı…

  Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama    

Pages: 1 2 3 4

Sosyal Medya

Site Arşivi

Tüm yazılarımızın arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

Yazı Arşivi

Yayın Hakları

Bu sitenin içeriği ve fotoğrafları bencetatil.com'a aittir. İzinsiz kopyalamamanızı rica ederiz. Emeğe saygınız için şimdiden teşekkürler.

İletişim

bencetatil.com'a mail yoluyla da yorum veya sorularınızı iletebilirsiniz.

admin@bencetatil.com

Birincilik odulu