Yurtdışında araba kiralama ile ilgili çeşitli bilgiler

* “Super CDW” veya “Zero Excess” gibi sorumluluğunuzu sıfırlayan opsiyonlarda bile istisnalar olabiliyor. Bu istisnalar genellikle camların kırılması, aracın tavanında meydana gelen hasarlar ve aracın altında meydana gelebilecek hasarlar için geçerli oluyor. Yani “Super CDW” gibi bir opsiyonu kiralama sözleşmenize dahil etseniz de, aracı yine de off road olarak kullanmamak, inşaat yakınına park etmemek gibi detaylara dikkat etmeniz yararınıza olabilir.

* Aracı yakıt deposu dolu olarak teslim alıyorsunuz ve aynı şekilde iade etmeniz bekleniyor. Dolayısıyla iade etmeye giderken yakıt almayı unutmayın. Eğer eksik yakıt ile iade ederseniz hem ziyadesiyle eksik miktar tutarı,  hem de ekstra hizmet ücreti kartınızdan çekiliyor.

* Rezervasyon sırasında teslim alma ve iade saatlerinizi dikkatlice belirtin ve o saatlere mutlaka uyun. Bir çok şirket eğer 1 saat bile gecikseniz tam gün ücreti veya fazlasını faturanıza ekliyor. Biz bir keresinde firmaya gidip kiralama süresini 1 gün daha uzatmak istedik ve sadece o 1 gün için,  3 günlük ödediğimiz ücretten daha fazla bir miktar talep ettiler.

* Eğer aracınızı havaalanından teslim alıyorsanız, mutlaka nereye teslim edeceğinizi de öğrenerek ayrılın havaalanından. Dönüş gününüzde zaten yabancısı olduğunuz yerde bir de teslim noktası aramak ile vakit kaybetmez ve uçak kaçacak stresi yaşamazsınız.

* İade edeceğiniz saatte ofisin açık olup olmayacağını önceden bilip, gerekiyorsa uymanız gereken prosedürleri öğrenin. Büyük havalanlarında her kiralama şirketinin ayrı bir park alanı ve iade noktası oluyor. Mesai saatleri dışında aracınızı bırakmak istediğinizde belirli bir yere park etmeniz ve araç anahtarını bir kutuya atmanız istenebiliyor. Veya benzer farklı prosedürler de olabiliyor, önceden bilirseniz boşuna zorluk çekmezsiniz.

Booking.com
Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama