"Şimdi değilse, ne zaman?"

Formentera Adası: 10 numara 5 yıldız bir deniz!

Formentera: Herkesin gizli kalsın istediği saklı cennet
İbiza’nın kızkardeşi diye bilinen Formentera Adası el değmemiş bakir doğası, kumsalları ve olağanüstü güzellikte denizi ile tam bir cennet. Bob Dylan ve Pink Floyd sebep olmuş biraz da bu adanın adının duyulmasına.
Formentera Adası

Formentera Adası

Formentera Adası

Formentera Adası

Formentera Adası

Formentera Adası

İbiza’nın dağlık tepelik doğasının aksine Formentera Adası La Mola tepesi hariç neredeyse dümdüz. Burada havaalanı yok ve tek ulaşım yolu denizden.

Formentera’ya Ulaşım

Balayı tatili için ya da sessiz sakin birkaç gün deniz keyfi yapmak isteyenler için ideal bir ada burası. Adada 3 ve 4 yıldızlı oldukça güzel oteller veya butik otel tarzında çok hoş konaklama imkanları var. Ama İbiza Adası’nda kalıp buraya sabah gelip, akşam İbiza’ya geri de dönebilirsiniz. Gerçi ada çok güzelmiş 2-3 kere daha gelelim derseniz sürekli 50 Euro vermek gerekiyor, o da çok mantıklı değil, belki bir iki gece kalmak daha iyi olabilir.

İbiza’dan kalkan hızlı feribotlar yarım saatte geçiyor Formentera Adası’na. Hava rüzgarlı ise epey bir hoppidi hoppidi yapıp, sağa sola yatıp, insanın hafiften tırsmasına sebep oluyor (bizde öyle oldu) ama olsun, yine giderim, yine giderim, her tür zahmete değer…

 

İbiza'dan Formentera'ya feribotlar...

İbiza’dan Formentera’ya feribotlar…

İbiza'dan Formentera'ya feribotlar...

İbiza’dan Formentera’ya feribot fiyatları (Hızlı olan biraz daha pahalı)…

İbiza - Formentera feribotları

İbiza – Formentera feribotları

İbiza - Formentera feribotları

İbiza – Formentera feribotları

Biz bu gidişimizde henüz Formentera’yı görmeden orada kalmaya değer mi bilememiştik ve İbiza’da kalalım, günübirlik gideriz oraya dedik. Ama gidip görünce, “Ay bırakın beni burada birkaç gün, sonra gelir alırsınız, kumda bile sabahlarım” moduna girdim açıkcası. Tabii yapmadık öyle birşey ama bünye istedi hani :)
Neyse, en azından öğrenmiş olduk, bir sonraki gidişimde 2-3 gün kalır, o denizin tadına varana kadar da sudan çıkmam kesin, yok böyle bir deniz başka yerde…
Formentera Adası

Formentera Adası

Formentera Adası

Formentera Adası

Adada Ulaşım

Adadaki neredeyse tüm plajlara götürüyor otobüsler, ama araba, motorsiklet veya bisiklet de kiralayabiliyorsunuz adada. Biz hemen limandan kalkan otobüslere bindik plaja gitmek için. Ama yol boyunca önümüzde arkamızda epey bir sayıda motorsikletli turistler vardı :)

Formentera Adası Limanı

Formentera Adası Limanı

Formentera Adası Limanı

Formentera Adası Limanından plajlara giden otobüsler

Formentera Adası

Formentera Adası’nın en güzel plajına giden otobüsteyiz – önümüzde motorsikletliler :)

Playa de ses Illetes Plajı giriş fiyatları

Playa de ses Illetes Plajı giriş fiyatları

ÖncekiToplam 4 sayfanın 1. sayfası
Klavyenizdeki ← → tuşları ile sayfa değiştirebilirsiniz

Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama    
  • cem

    merhaba,çok güzel bi yazı olmuş bende bu yaz gideceğim araba kiralayalım diyoruz formentera ya gidiş ücretleri tek yön mü yoksa gidiş dönüş mü acaba

Sosyal Medya

Site Arşivi

Tüm yazılarımızın arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

Yazı Arşivi

Yayın Hakları

Bu sitenin içeriği ve fotoğrafları bencetatil.com'a aittir. İzinsiz kopyalamamanızı rica ederiz. Emeğe saygınız için şimdiden teşekkürler.

İletişim

bencetatil.com'a mail yoluyla da yorum veya sorularınızı iletebilirsiniz.

admin@bencetatil.com

Birincilik odulu


Sayfamızı beğenip bizi destekler misiniz?

Sosyal medya hesaplarımızı beğenirseniz, hem biz çok mutlu oluruz, hem de yayınlanacak yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz...