"Şimdi değilse, ne zaman?"

Yanıbaşımızda saklı güzellik: Thassos

  Yemyeşil, sakin ve sevimli bir Yunan adası: Thassos

  Thassos Adası, ya da Türkçe’de bilinen adıyla Taşöz Adası, arabama atlayıp, hem yurt dışı seyahati, hem de deniz tatili yapayım diyenler için eşi bulunmaz bir yer. Hemen yanıbaşımızda saklı bu güzelliği keşfetmiş olmaktan dolayı biz çok mutlu olduk, umarım tatil hikayemizi okuyup, fotoğraflara bir göz atınca, siz de aynı duyguları paylaşır ve Thassos Adasını tatil listenizde başlarda bir yere koyarsınız…

  İşte adamızdan bir kaç kare…

  Thassos Limenas sahili

  Thassos Limenas sahili

  Aliki Koyu

  Aliki Koyu

  Limenaria Sahili

  Limenaria Sahili

  Psili Ammos Plajı

  Psili Ammos Plajı

  Haydi gelin önce bu adaya nasıl gidilir, ona bakalım…

  Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama    

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

 • Betül

  Merhaba. Gezi yazısı için teşekkürler. Benim şöyle bir sorum olacaktı: Haşema ile denize girmek plajlarda sorun çıkartır mı? Herhangi bir bilginiz var mı?

  • Merhabalar Betül Hanım,

   Hatırladığımız kadarıyla haşema ile denize giren turist pek görmedik ama Türklere veya müslümanlara karşı bir tavırları yok, hatta restoranlarda Türkçe konuştuğumuzu duyunca yanlışlıkla domuz içeren gıda yemememiz için özellikle uyardıkları oldu. Bizi seviyor gibiler yani :)
   Plajların çoğu halk plajı, yani girerken para ödemiyorsunuz zaten, hangi restoranın şezlong/masa/şemsiyesini kullanırsanız, oraya para ödüyorsunuz hatta bazen kendi şemsiye ve sandalyesini götürenler, yanına yiyeceğini almış olanlar, plajlardaki şezlong/şemsiye olmayan, boş bölgeyi de seçebiliyorlar oturmak için…
   Sonuçta herhangi bir terbiyesizlik veya kabalık olabileceğini tahmin etmiyoruz ama dikkat çekebilir ya da meraklı gözler olabilir belki… Bilemedim vallahi :)

   • Betül

    Cevap verdiğiniz için teşekkürler. kavga, gürültü olmadığı sürece sorun değil. Sadece bu konudaki soru işareti rahatsız ediyordu beni. Haftaya ptesi gidiyoruz inşallah :)

 • Mustafa Metin

  selam,2014 agustos ta ailecek gitmiştik ve cok memnun ayrılmıstık.bu yaz tekrar gitmeyi düşünüyoruz.ehliyet konusunda son durum nedir , bilginiz varsa paylasırmısınız..saygılar

 • handan demiralp

  Merhaba feribot biletini önceden mi almak gerek ? Keramoti’den Taşoz ‘e …teşekkürler….

 • Teşekkürler Murat Bey,
  Sizin de siteniz hayırlı uğurlu olsun, elbette ki takip etmek isteriz…

Sosyal Medya

Site Arşivi

Tüm yazılarımızın arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

Yazı Arşivi

Yayın Hakları

Bu sitenin içeriği ve fotoğrafları bencetatil.com'a aittir. İzinsiz kopyalamamanızı rica ederiz. Emeğe saygınız için şimdiden teşekkürler.

İletişim

bencetatil.com'a mail yoluyla da yorum veya sorularınızı iletebilirsiniz.

admin@bencetatil.com

Birincilik odulu