Nostaljinin en çok yakıştığı deniz: Alaçatı…

Taş evleri, sakız ağaçları, rüzgarın melodisi ve eşsiz deniziyle sadece yaz mevsiminde değil, baharda da bir başkadır Alaçatı… Unutamayacağınız bir tatil yaşamak ve ruhunuzu doyurmak için Alaçatı’ya mutlaka uğrayın.

1

Türkiye’deki popüler tatil bölgelerinden biri olan Alaçatı, rüzgar sörfü yapmaya elverişli plajları ve tarihi evleriyle hem yerli hem de turist birçok insanı kendisine hayran ediyor. Vizeniz varsa feribotla Sakız Adası’na geçebilir ya da Urla’da üzüm bağlarını görebilirsiniz.

Rüzgara ve güneşe doyacağınız bu eşsiz tatil beldesinde, antika pazarlarını gezebilir, rüzgar gülü ve yel değirmenlerini görebilir, geceleri partilere katılarak çılgınlarca eğlenebilirsiniz. Sakız reçeli, dondurması ve kurabiyesi ise mutlaka tadılması gereken lezzetleri arasında.

Keşfetmenin tam zamanı!

Uzun zamandan beri sadece fotoğraflarından gördüğünüz fakat bir türlü gitmek için fırsat bulamadığınız Alaçatı butik otelleri, her yıl kendi aralarında düzenledikleri tavla turnuvalarıyla sakinlerine eşsiz bir eğlence sunuyor.

Özel sinema geceleri en güzel filmleri vaad ederken, rüzgar sörfü yapanlar ise şimdiden bavullarını hazırılıyorlar.

3

Bir rüyanın içindeymiş gibi hissetmek…

Rengarenk ve sevimli konseptleriyle her birine ayrı ayrı hayran olacağınız Alaçatı restoranları, hem yemekleriyle hem de sevimli işletmecileriyle hafızalarınıza kazılacak. Binbir renkte ve çeşitte çiçeklerle bezenen restoran bahçeleri, Rum ve Girit mutfağının hakim olduğu menüler ve eşsiz sabah kahvaltıları ile bir rüyanın içindeymişsiniz gibi hissedeceksiniz.

2

Hatıralarda daha bir başkadır Alaçatı…

Mükemmel bir tatili hatırlamanın yollarından biri de, ufak hediyeler almaktır. Alaçatı gezisinden hatıra olarak, şirin ve otantik dükkanlardan el emeği ürünler ve özgün eşyalar satın alabilirsiniz. Bunların dışında, semt pazarını gezebilir, buradan da kaliteli kıyafetler ve eşyalar alabilirsiniz. Dillere destan Alaçatı Antika Pazarı’na uğrayarak antikalara göz atmayı ise sakın unutmayın!

Aradığınız tatil fırsatları için doğru yerdesiniz!

Booking.com
Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama