"Şimdi değilse, ne zaman?"

Biraz da güzellik…

  Güzellik rutinini özel kılmanın 7 yolu

  Kadınların en büyük tutkuları arasında güzel görünmek, sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde, saçlara kavuşmak yer alır. Bunun için cilt ve saç bakımı için çeşitli bakımlar yapıp dururlar. Herkesin kendine has bir güzellik rutini vardır.

  Güzellikten modaya, yaşamdan sağlığa ve hayata dair pek çok konuya yer veren kadın siteleri kadınların her anlamda yardımcısı oluyor. Kendini önemseyen kadınlar, takip edebilecekleri keyifli ve bilgilendirici içeriklerden faydalanabilir.

  Güzellik rutinini biraz kişiselleştirip kusursuz bir cilde ve görünüme sahip olabilmek için uygulanabilecek püf noktaları neler?

  İşte güzellik rutinini özel kılmanın 7 yolu:

  1. Vücut kremini bronzlaştırıcıya çevirmek.

  Cildi canlandırmak için tüm vücuda bronzlaştırıcı bir köpük sürmeye gerek yok. Birkaç damla bronzlaştırıcı kremi bir nemlendiriciye ekleyip karıştırdıktan sonra, vücuda sürüp yarım saat beklemenin ardından ışıltılı bir cilde kavuşmak mümkün.

  2. Profesyonel kavis için mobil uygulamalardan yararlanmak

  Mobil uygulamalar kullanarak yüzünüze en yakışan kaş şeklini belirleyebilirsiniz. Uygulamaya yüzün resmi eklenerek en uygun kaş şekline karar verilebilir. Yüz tanıma özelliğine sahip uygulamada, bölünmüş ekranda kaşların önceki haliyle olması istenilen model görüntülenebiliyor. Bu sayede ideal kavislerin nereden başladığını, nerede tepe noktasına ulaştığını ve bittiğini görme imkanı var.

  3. Saç bakımı için farklı yöntemler araştırmak

  Saçlar çok yıpranmadan ve kurumadan onlara bakım yapmayı alışkanlık haline getirmek gerekiyor. Çünkü yıpranmış bir saçı eski haline getirmek daha yıpranmadan önlemini almaktan çok daha zordur. Aloe vera saçlar için oldukça faydalı. Bu nedenle saç bakımı için aloe veralı ürünler tercih edilebilir. Aloe vera hem saçları besler hem de saçların dökülmesini engellemekle birlikte saçların çok daha hızlı uzamasını sağlar. Aloe vera kullanılarak yapılabilecek doğal maskeler ile evde kolaylıkla saçlara bakım yapılabilir.

  4. Kendine özel bir küvet doldurmak

  Sevilen kokular bir araya getirilerek evde Spa keyfini yaşayarak vücut rahatlatılabilir. Bunun için kokulu duş yağlarından ve banyo tuzlarından yararlanılabilir. Banyoya doldurulan suya katılabilecek duş yağları nemlendirici özelliğiyle cildi yumuşatırken, kokusuyla da ruhu okşayacak bir banyo keyfi yapmayı sağlayacaktır.

  kozmy_guzellik
  5. Mükemmel bazı oluşturmak

  Kozmetik ürünleri her daim imdada yetişir. Buradaki püf nokta kendine uygun olan ürünleri seçebilmektir. Cilt tonununa en uygun fondöten bulunduysa, iyi bir baz için hiçbir engel yok demektir. Mevsim değişikliklerinde cilt tonu ile fondöten arasında renk farklılıkları olabiliyor. Bu durumda cilt tonunundaki farklılıkları dengeleyecek iyi bir fondötenden destek alınabilir. Cilt tonuna en uygun rengi seçilip avuç içine birkaç damla sıkıldıktan sonra üzerine sık kullanılan nemlendiriciden bir miktar eklenebilir. Cilt ile benzer görünüm yakalanıncaya kadar karıştırılarak yüze uygulanabilir.

  6. Serumu güçlendirmek

  Yazın uzun süre güneşe maruz kalan cilt kuruyup cansız hale gelebilir ya da üzerinde lekeler oluşabilir. Böyle durumlarda cilde daha özenli bir bakım yapmak gerekir. Cilt kuru ve cansız bir görünüme sahipse, birer damla yoğun C vitamini içeren bir serum ile nemlendirici serum karıştırılarak kullanılabilir.

  7. Cildi kontrol altında tutmak

  Cildin neye ihtiyacı olduğunu belirleyip ona uygun bakım ürünleri edinmek de fayda var. Cilt kuruysa, nemlendirici özelliğe sahip bir temizleyici, yağlıysa yağ dengeleyici bir temizleme jeli kullanılabilir.

  Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama    

Sosyal Medya

Site Arşivi

Tüm yazılarımızın arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

Yazı Arşivi

Yayın Hakları

Bu sitenin içeriği ve fotoğrafları bencetatil.com'a aittir. İzinsiz kopyalamamanızı rica ederiz. Emeğe saygınız için şimdiden teşekkürler.

İletişim

bencetatil.com'a mail yoluyla da yorum veya sorularınızı iletebilirsiniz.

admin@bencetatil.com

Birincilik odulu