Biraz da güzellik…

En Ucuz Uçak Bileti Bulmanın Püf Noktaları
07/10/2016
Prag’da gezilebilecek 8 yer
14/10/2016

Güzellik rutinini özel kılmanın 7 yolu

Kadınların en büyük tutkuları arasında güzel görünmek, sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde, saçlara kavuşmak yer alır. Bunun için cilt ve saç bakımı için çeşitli bakımlar yapıp dururlar. Herkesin kendine has bir güzellik rutini vardır.

Güzellikten modaya, yaşamdan sağlığa ve hayata dair pek çok konuya yer veren kadın siteleri kadınların her anlamda yardımcısı oluyor. Kendini önemseyen kadınlar, takip edebilecekleri keyifli ve bilgilendirici içeriklerden faydalanabilir.

Güzellik rutinini biraz kişiselleştirip kusursuz bir cilde ve görünüme sahip olabilmek için uygulanabilecek püf noktaları neler?

İşte güzellik rutinini özel kılmanın 7 yolu:

1. Vücut kremini bronzlaştırıcıya çevirmek.

Cildi canlandırmak için tüm vücuda bronzlaştırıcı bir köpük sürmeye gerek yok. Birkaç damla bronzlaştırıcı kremi bir nemlendiriciye ekleyip karıştırdıktan sonra, vücuda sürüp yarım saat beklemenin ardından ışıltılı bir cilde kavuşmak mümkün.

2. Profesyonel kavis için mobil uygulamalardan yararlanmak

Mobil uygulamalar kullanarak yüzünüze en yakışan kaş şeklini belirleyebilirsiniz. Uygulamaya yüzün resmi eklenerek en uygun kaş şekline karar verilebilir. Yüz tanıma özelliğine sahip uygulamada, bölünmüş ekranda kaşların önceki haliyle olması istenilen model görüntülenebiliyor. Bu sayede ideal kavislerin nereden başladığını, nerede tepe noktasına ulaştığını ve bittiğini görme imkanı var.

3. Saç bakımı için farklı yöntemler araştırmak

Saçlar çok yıpranmadan ve kurumadan onlara bakım yapmayı alışkanlık haline getirmek gerekiyor. Çünkü yıpranmış bir saçı eski haline getirmek daha yıpranmadan önlemini almaktan çok daha zordur. Aloe vera saçlar için oldukça faydalı. Bu nedenle saç bakımı için aloe veralı ürünler tercih edilebilir. Aloe vera hem saçları besler hem de saçların dökülmesini engellemekle birlikte saçların çok daha hızlı uzamasını sağlar. Aloe vera kullanılarak yapılabilecek doğal maskeler ile evde kolaylıkla saçlara bakım yapılabilir.

4. Kendine özel bir küvet doldurmak

Sevilen kokular bir araya getirilerek evde Spa keyfini yaşayarak vücut rahatlatılabilir. Bunun için kokulu duş yağlarından ve banyo tuzlarından yararlanılabilir. Banyoya doldurulan suya katılabilecek duş yağları nemlendirici özelliğiyle cildi yumuşatırken, kokusuyla da ruhu okşayacak bir banyo keyfi yapmayı sağlayacaktır.

kozmy_guzellik
5. Mükemmel bazı oluşturmak

Kozmetik ürünleri her daim imdada yetişir. Buradaki püf nokta kendine uygun olan ürünleri seçebilmektir. Cilt tonununa en uygun fondöten bulunduysa, iyi bir baz için hiçbir engel yok demektir. Mevsim değişikliklerinde cilt tonu ile fondöten arasında renk farklılıkları olabiliyor. Bu durumda cilt tonunundaki farklılıkları dengeleyecek iyi bir fondötenden destek alınabilir. Cilt tonuna en uygun rengi seçilip avuç içine birkaç damla sıkıldıktan sonra üzerine sık kullanılan nemlendiriciden bir miktar eklenebilir. Cilt ile benzer görünüm yakalanıncaya kadar karıştırılarak yüze uygulanabilir.

6. Serumu güçlendirmek

Yazın uzun süre güneşe maruz kalan cilt kuruyup cansız hale gelebilir ya da üzerinde lekeler oluşabilir. Böyle durumlarda cilde daha özenli bir bakım yapmak gerekir. Cilt kuru ve cansız bir görünüme sahipse, birer damla yoğun C vitamini içeren bir serum ile nemlendirici serum karıştırılarak kullanılabilir.

7. Cildi kontrol altında tutmak

Cildin neye ihtiyacı olduğunu belirleyip ona uygun bakım ürünleri edinmek de fayda var. Cilt kuruysa, nemlendirici özelliğe sahip bir temizleyici, yağlıysa yağ dengeleyici bir temizleme jeli kullanılabilir.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir