Nice… İnsanın içini ısıtan güzel şehir…

Fransa’nın en fazla turist çeken bölgelerinden biri de kuşkusuz Fransız Rivierası denilen güney sahilleridir. Cote d’Azur diye de anılan bu sahil şeridinde yer alan en güzel şehirlerden biri de aynı zamanda bölgenin de başkenti olan Nice şehridir.

Nice - Liman Bölgesi

Nice – Liman Bölgesi

Hotel Negresco - Promenade des Anglais

Nice – Promenade des Anglais

Nice - Place Garibaldi

Nice – Place Garibaldi

2013 Yazında, Cote d’Azur bölgesinde yaptığımız tatilin konaklama noktası olarak Nice şehrini seçtik. Bunun sebeplerini “Cote d’Azur ve Korsika Adası Tatili” planımızda ayrıntılı olarak anlattım ama kısaca tekrarlayacak olursam hem diğer şehirlere göre daha ekonomik konaklama bulabildik, hem de Korsika Adası’na geçeceğimiz feribot, Nice Limanı’ndan kalkıyordu.

Ulaşım

Fransız Rivierası ve Korsika Adası gezimiz için İstanbul-Marsilya THY uçuşunu kullanmıştık. Marsilya Havaalanı’ndan araba kiraladık ve Cote d’Azur bölgesi ile Korsika Adasını araba ile gezdik. Gerçi bir şehirden diğerine giderken araba kullandık ama şehirleri gezerken hep sokak sokak yürüyerek keşfettik heryeri.

Bu bölgede bir yerden diğerine gitmek için tren de çok uygun bir seçenek, o da aklınızda olsun.

Bu arada biz tatil planımıza Marsilya’dan başladık ama sadece Nice ve civarını gezmek için THY’nin İstanbul-Nice uçuşları da var.

Konaklama

Cote d’Azur bölgesinde baktığımız ve rahat edeceğimize inandığımız türde oteller genellikle alıştığımız fiyatların biraz üzerindeydi. Cannes, Monaco ve Nice şehirlerinde yaptığımız araştırmalardan sonra gördük ki en mantıklısı Nice şehrinde kalmak ve diğer şehirlere oradan gitmek. Zaten hepsi birbirine yarım saate yakın mesafelerde olduğu için sorun olmayacaktı…

Otel siteleri üzerinde yaptığımız uzun araştırmalardan sonra IBIS Styles Nice Vieux Port otelinde karar kıldık. Çok da memnun kaldık.

Hem konum olarak merkezi ve kendimizi emniyette hissedeceğimiz bir yerdeydi, hem araba kiraladığımız için otelin otopark hizmeti sunması bizim için bir artıydı. Oda temiz, rahat ve orta halli bir konfor sunuyordu. Fiyatı da eşdeğerde olan diğer otellere göre uygundu. Yani kısaca tavsiye ederim 🙂

İşte otelimizden birkaç kare…

IBIS Styles Nice Vieux Port

IBIS Styles Nice Vieux Port

IBIS Styles Nice Vieux Port

IBIS Styles Nice Vieux Port

Booking.com
Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama