Amsterdam’a yakın güzellikler…

Bu ülkeyi gezdikçe anlıyorsunuz ki Hollanda Amsterdam’dan ibaret değil. Hollanda her şehriyle insanı büyülediği gibi, ufak şirin kasabalarıyla da sizi bir masal alemine taşıyor. Hiç çıkmak istemeyeceğiniz güzellikte bu kasabaları görmeden Hollanda’dan ayrılmayın derim ben. Biz epey bir hayal kurduk burada yaşamak nasıl olur diye… hakikaten rüya gibi yerler.

Biz bir tatilimizde Waterland ve Zaan bölgesinde Volendam, Marken ve Edam kasabalarına gittik. Bunların hepsi Amsterdam’dan 40-45 dakika uzaklıkta yerler.

Volendam balıkçı kasabası

Öncelikle Volendam ile başlayalım. Amsterdam’da kalıyorsanız eğer, Centraal Station’ın yani Tren Garının deniz tarafından çıkınca asansörle ulaşılan şehirlerarası otobüslerin kalktığı bir yer var. Oradan 7 Euro verip günlük kullanım sağlayan otobüs biletinizi alıp çıkıyorsunuz yola. Yanlış hatırlamıyorsam 116 nolu otobüs gidiyor Volendam’a ama siz yine de sorun giderseniz. Yemyeşil yerler, yeldeğirmenleri seyrede seyrede 40 dakika kadar gittikten sonra varıyorsunuz bu şirin balıkçı kasabasına. Belki bu adres işinize yarar.

Volendam akıl almaz güzellikte evlerin, dükkanların, restoran ve kafelerin olduğu bir yer. Günübirlik de gidilebilir, bir iki gün de kalınabilir bir yer. Biz Volendam’a bayıldık.

Hotel Marinapark diye bir otel var sahilde, orada kaldık. Çok güzel bir otel. Aslında bir tatil köyü gibi burası. Kapalı havuzu da vardı ama biz girmedik. Lobisinde bir süpermarket var, hem yiyecek içecek hem de hediyelik eşya satıyorlar. Odalar çok ama çok büyük ve ferah.

Otelden çıkıncaki manzara akıllara zarar. “Hep orada kalayım, bu an donsun kalsın” dedirtiyor.

İşte otel ve çevresinden manzaralar…

Volendam - Hotel Marinapark çevresi

Volendam – Hotel Marinapark çevresi

Volendam - Hotel Marinapark çevresi

Volendam – Hotel Marinapark çevresi

Volendam - Hotel Marinapark

Volendam – Hotel Marinapark

Volendam - Hotel Marinapark çevresi

Volendam – Hotel Marinapark çevresi

Booking.com
Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama