İstanbul’da güzel bir kaçamak noktası: Bahçeşehir Gölet Park

Atatürk Arboretumu’nda yeşile doyduğumuz bir gün…
27/05/2018
Boğaza nazır bir park: Emirgan Korusu
11/08/2018

Bahçeşehir Gölet Park İstanbul’da doğayla buluşma yerlerinden biri…

İstanbul’un ilk ve en büyük suni göleti olan Bahçeşehir Göleti, 26.000 m2 lik bir alanı kaplayan 300 bin metrekarelik Bahçeşehir Park rekreasyon alanı içinde yer alıyor.

Gölet alanı içerisinde çeşitli restoranlar olduğu gibi, isterseniz sandviçinizi, termosunuzu alıp, çimenlere yayılıp (ateş yakmadan) piknik de yapabilirsiniz.

Çocuklar için oyun parkı mevcut.

Ayrıca bol miktardaki yeşil alanlar top oynamak, ip atlamak gibi pek çok oyun aktivitesi için de kullanılıyor. Belki de bu yüzden çocuklu ailelerin tercihlerinden birisi bu park.

Gölet gündüz ayrı gece ayrı bir görsel şölen. Özellikle bahar ve yaz aylarında mutlaka bir kez ziyaret edilmeli…

Dinlenme ve etrafı seyretme terası da ayrı bir keyifli…

Fıskiyenin suyu ile güneş ışığı minik bir gökkuşağı yaratmış burada :) Yaz akşamlarının rengarenk güzelliği…

Göletin fıskiyeleri ve ışık oyunları…

Bahçeşehir Gölet Bölgesi, Ramazan ayında düzenlenen özel etkinliklerle de pek çok insanı bu bölgeye çekmekte. Çocuklar için kukla, Hacivat–Karagöz, çocuk tiyatrosu, çeşitli sahne yarışmaları ayrıca Türk Sanat Müziği, İlahi, Türk Halk Müziği konserleri gibi birçok etkinlik yapılan bu alanda ayrıca alışveriş standları da pek çok farklı ürün sergilemekte. Pamuk helvacılar ve macuncular sadece çocukların değil, çocukluklarına geri dönmek isteyenlerin de mutlaka bir kaç kez uğradığı noktalar.

Gölet etrafında gezebileceğiniz gibi, tempolu yürüyüş ve spor yapmak istediğinizde ise özel yürüyüş parkurunu ve parkur içerisindeki spor aletlerini de kullanabilirsiniz.

Yeşillikler ve çiçekler arasında yürürken habire durup fotoğraf çekme isteği geliyor insana :)

Gölet alanı içerisinde çeşitli gösteri ve konserlere ev sahipliği yapan İstanbul’un ikinci büyük arena sahnesi olan Bahçeşehir Arena da yer almakta.

Bahçeşehir Gölet Parkı, İstanbul’da yeşili ve huzuru aradığınızda, hem dinlenme, hem eğlenme hem de spor yapma imkanı sunan çok güzel bir seçenek.

Taksim- Bahçeşehir Gölet Parkı arası 30 km ve ister özel aracınızla ister çift katlı otobüslerle buraya ulaşmak mümkün.

Bence yeşili huzuru ve sessizliği aradığınızda bir uğrayın…

Dilek & Hür  Tavaşoğlu

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.