Görsel bir şölen ile karşı karşıyayız…

Son gezi yazısı ile bizleri İtalya’nın tarihi ve romantik şehri Verono’ya götüren Füsun Erdoğanlar Bengisu, şimdi de bize çok çekici bir başka tatil seçeneği sunuyor. İtalya’nın büyüleyici doğasının içinde geçecek nefis bir tatil önerisi bu: “İtalya’nın 3 romantik gölü ve çevresindeki kasabalar…”

Biraz huzur, biraz romantizm biraz keyif istediğinizde böyle bir tatil eminim sizi de çok mutlu edecektir. Ben şahsen fotoğraflara bakmaya da, yazıyı okumaya da doyamadım. Umarım bu büyüleyici gölleri siz de “Özel tatil rotaları” listenize ekler ve birgün mutlaka gidersiniz.

Sizi sevgili Füsun Erdoğanlar Bengisu’nun romantik göl tatili yazısı ile başbaşa bırakıyorum…

Dilek Vidana Tavaşoğlu

İtalya’nın Romantik Gölleri… Füsun Erdoğanlar Bengisu yazdı…

İtalya’nın gölleri özellikle bahar aylarında size görsel bir şölen sunar. Huzur dolu ortamları insanları tembelliğe teşvik eder adeta. Bu sene ve geçen sene Mayıs ayında ziyaret ettiğimiz Garda, Maggiore ve Como Gölleri bize mutluluk veren güzergâhlar oldu.

Üçü de İtalya’nın kuzeyinde yer alan bu buzul gölleri, etrafını çeviren dağlar sayesinde ılıman iklime sahipler. Bu sayede bitki çeşitliliği ve turist kalabalığı oldukça fazla. Bu göllerin çevresinde tropikal ve Akdeniz iklimi bitkilerini görmeniz mümkün. Göl üzerindeki kimi adalarda muhteşem bahçeler var.

Ben yazıma en son ziyaret ettiğimiz Garda Gölü ile başlamayı tercih ediyorum. Galiba en taze hatıralarım orada olduğu için. Belki de en büyük İtalyan gölü olduğu içindir kimbilir…

İtalya’nın en büyük gölü Lago di Garda – Sirmione Kasabası…

İtalya’nın en büyük gölü Lago di Garda – Sirmione Kasabası…

İtalya’nın ikinci büyük gölü Lago  Maggiore – Isola Bella (Güzel Ada) - Palazzo Borromeo…

İtalya’nın ikinci büyük gölü Lago  Maggiore – Isola Bella (Güzel Ada) – Palazzo Borromeo…

İtalya’nın üçüncü büyük gölü olan Como Gölü - Giardini di Villa Melzi – Bellagio - Lago di Como…

İtalya’nın üçüncü büyük gölü olan Como Gölü – Giardini di Villa Melzi – Bellagio – Lago di Como…

Booking.com
Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama