Dünyada Görülmesi Gereken Yerlere Rahat ve Hızlı Seyahatler Gerçekleştirin…

Yakın geçmişte dahi insanın yaşadığı bölgenin dışına çıkarak yeni yerler görmesi ve tecrübelerini arttırması son derece zahmetli, uzun süre alan ve genellikle pahalı olarak nitelendirilirken, günümüzde giderek artan seyahat olanakları ve söz konusu olanakların uygun fiyatlar ile ihtiyaç sahiplerine sunulması, kişilerin gezi ve keşif alanındaki isteklerini daha sorunsuz biçimde gerçekleştirebilmelerine olanak sağlamakta. Bu konuda gerçekten istekli olan ve belirli bir zamanını buna ayırabilecek insanların global çapta gerçekleştirebilecekleri geziler için sınırsız nokta onları beklemekte.

Kyoto – Japonya

Uzun yıllar boyunca İmparatorluk Japonyası’na başkentlik yapmış olmasına hatta isminin de Başkentlerin Başkenti anlamına gelmesine rağmen günümüzde içerisinde yer aldığı bölgenin yönetim merkezi olan Kyoto, söz konusu idari öneminin yanı sıra içerisinde bulundurduğu turistik olanaklar ile de dünyanın dört bir yanından ziyaretçinin ilk uluslararası ziyaret noktalarından birisi olarak nitelendirilmektedir.

Kyoto

Kyoto

Yaklaşık bir milyon kişiyi içerisinde barındıran Kyoto, ülkenin genelinde büyük önem gösterilen gelenek ve göreneklerin en üst düzeyde korunduğu merkezlerden birisi olarak Uzak Doğu tecrübesini dorukta yaşamak isteyen kişileri cezbederken, elde edilen gelirin yıllar içerisinde artması ve yöneticilerinin de konuya önem göstermeleri ile birlikte ilgisini arttırmaktadır. Japonya’nın ünlü çaylarının içilerek geleneksel yemeklerinin yenebileceği özel kafe ve restoranları da içerisinde barındıran Kyoto, uçak yolculuğu ile birlikte alıştığı dünyayı bir anda değiştirerek keyifli vakit yaşamak isteyen kişilerin de birincil tercihleri arasında yer almalıdır.

Paris – Fransa

İçerisinde bulunduğu Fransa’nın başkenti olma özelliğini göstermesinin yanı sıra dünyanın dört bir yanında da üne sahip olan sayılı şehirlerden birisi olarak nitelendirilebilinecek Paris, sanatın, kültürel çeşitliliğin ve aşkın merkezi olarak anılmaktadır. Gerek Fransa halkı, gerekse de global çaptaki yatırımcıları için ekonomik bakımdan da büyük merkezler arasında yer alan Paris, turistik faaliyetler bazındaki olanakları ile de kendisinden övgüyle bahsettirmektedir. Yaklaşık on iki milyon kişiyi kalıcı olarak misafir eden şehir, bunun kat be kat fazlasını da dünyanın dört bir yanından turist olarak her sene içerisinde barındırmaktadır.

Paris

Paris

Antik Çağ öncesinden bugüne uzanan tarihi içerisinde edindiği kültürel ve mimari öğeleri bugün dahi içerisinde taşımayı başaran şehir, kendisini ziyaret eden turistlerin son derece geniş kapsamlı ve keyifli zaman geçirmelerine de müzeler, parklar, tarihsel alanlar ve benzeri içerikleri ile birlikte katkı sağlamaktadır. Bunların yanı sıra şehrin uluslar arası havalimanları da pek çok nokta arasında aktarma merkezi olarak tercih edilmektedir.

Granada – İspanya

Her ne kadar global çapta ilgiye sahip olmasa da özellikle ülkeye gerçekleştirilen detaylı turistik aktivitelerin artması ile birlikte günden güne daha fazla açıdan kendisinden bahsettiren Granada, İspanya’nın en önemli tarihi noktalarından birisi olarak nitelendirilebilinmektedir. Endülüs Emevileri’nden bugüne kalan El Hamra Sarayı ile birlikte anılan Granada, ülkenin Endülüs bölgesine bağlı olarak hayatını sürdürmekte olup, yaklaşık iki yüz elli bin kişiye de sürekli olarak ev sahipliği yapmaktadır.

Granada

Granada

Avrupa’daki klasik modern şehirlerden son derece farklı bir yapıya sahip olan Granada, dar sokakları, büyüleyici taş binaları ve içerisine dağılmış olan keyifli ve geleneksek eğlence mekanları ile birlikte gezilerinde kendisini tercih eden kişileri hayal kırıklığına uğratmamaktadır.

Atina – Yunanistan

Gerek günümüzün Yunanistan’ında gerekse de Antik Yunan dönemlerinde daima popüler bir bölge olmayı başaran Atina, dört milyonluk nüfusu ile birlikte ülkenin yaklaşık yüzde otuz beşini içerisinde barındıran ve turistik faaliyetler açısından da en üst düzey ilgiyi gören merkezlerden birisi olarak hayatına devam etmektedir. Kozmopolit yapısı ile birlikte ülkenin genel yapısına bir miktar ters olan şehir, buna rağmen söz konusu özelliği ile birlikte kültür, ticaret, sanat, spor ve buna benzer pek çok alanda da ilk sırayı çekmektedir.

atina

Atina

Deniz yüzeyinden yaklaşık yüz eli metre yukarda yer alan ve kurulduğu ilk dönemlerde uzun süre kale ve tapınak olarak kullanılan Akropolis, Atina’nın şüphesiz en yoğun ziyareti alan tarihi mekanıdır. Bunun yanı sıra Dionysos Tiyatrosu, Lysikrates Anıtı, Asklepieion Kutsal Kalıntıları ve pek çok tarihi kilise de turistlerin uğrak noktaları arasında gösterilebilinmektedirler. İklimi son derece ılıman olan şehri genellikle yılın arzu edilen bir zamanında tecrübe etmek mümkünken, dış mekan gezilerinde kar ve yağmur gibi olumsuzluklar ile uğraşmak istemeyen kişilere bahar ve yaz ayları önerilmektedir.

Katmandu – Nepal

Nepal Cumhuriyeti’nin başkenti olarak otuzaltı seneden bu yana hayatını sürdüren Katmandu, modern hayatın akışı içerisinde gereken gelişimi sağlayamamış ve hali hazırda geleneksel Hindu kültürünü devam ettiren bir nokta olarak belirtilse de, söz konusu özellikleri onun benzerlerinden daha büyük oranda ilgi ve alakayı üzerinde toplamasına imkan vermektedir.

Katmandu

Katmandu

UNESCO tarafından koruma altına alınarak dünya mirası kabul edilen çok sayıda tapınağı içerisinde barındıran Nepal, Budizm ve Hinduizm inançlarına sahip olsun ya da olmasın, dünyanın dört bir yanından milyonları kendisini tecrübe etmeye çağırmaktadır. Milattan önce 100’lü yıllara dayanan tarihinden geriye kalan çoğu öğeyi günümüze kadar ulaştırmayı başarmış olan Katmandu, Türkiye’den de her sene çok sayıda ziyaretçiyi kabul etmektedir.

Vatikan – Vatikan

Her ne kadar İtalya’nın başkenti Roma’nın içerisinde yer alsa da gerek kendi başına bir devlet olma özelliğini taşıyan ve yönetimi kendisine bağlı olan Vatikan, Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin de inanç merkezi olma özelliğini taşımaktadır.

Vatikan

Vatikan

Yerleşik nüfus olarak dokuz yüz ilâ bin kişiyi içerisinde barındıran şehir ülke, içerisinde özel ve düzenli izinler ile kabul ettiği turistler ile birlikte de bin beş yüz ilâ iki bin kişiye ulaşabilmektedir. Papa’nın hakim olduğu mutlak monarşi yönetim anlayışına sahip olan Vatikan, yasama, yürütme ve yargı öğelerinin tamamını tek bir kişiye yani o anki mevcut Papa’ya bağlamaktadır. Yüz kişiden oluşan ve tamamı İsviçre vatandaşı olarak görev yapan yüz adet Katolik askerden oluşan orduyu da içerisinde barındıran şehir ülke, özellikle mezhebin önemli günlerinde adeta ziyaretçi akınına uğrayarak hem kendisine hem de İtalya’ya büyük ekonomik katkı sağlamaktadır. Bu ufak şehre seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilerin bu arzularını gerçekleştirmeden önce ufak çaplı araştırmalar yapmaları tavsiye edilebilinmektedir. Ortaya çıkabilecek herhangi bir istenmeyen durum ile karşılaşılmaması için şehre yapılacak ziyaretler öncesinde daha önce ziyaret gerçekleştirmiş kişiler ya da tur rehberlerinden kısa çaplı da olsa bilgi ve deneyimlere sahip olmak son derece önemlidir.

Bu ve daha pek çok gezi noktasına günümüzün rahat ve konforlu uçaklarında gerçekleştirilebilinecek kısa seyahatler sonrasında ulaşmak ve içerisinde bulunduğumuz dünyayı keşfederek bilgi, birikim ve deneyimleri arttırmak mümkün olabilmektedir. Sizler de dilediğiniz yurt içi uçak bileti ya da Yurtdışı Uçak Bileti fiyatlarından yararlanarak dilediğiniz noktaya seyahat etmek ve ufkunuzu şehir ya da ülke dışına taşımak için Alobilethatti.com adresini kullanarak en ekonomik uçak biletlerinizi satın alabilir, bunun yanı sıra firmaların düzenlediği kampanya ve fırsatlar hakkında da bilgilere ulaşarak, mevcut fiyatların dahi daha alt düzeylerinde En Ucuz Uçak Bileti seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

ucuz-ucak-bileti

Booking.com
Dünya çapında 6000 i aşkın yerleşim yerinde en uygun fiyata araç kiralama