Seyahat Ederken Güvende Olduğunuzdan Emin misiniz?

Orta Avrupa’nın En Güzel Köyleri
02/01/2017
Uzak Yerlerde Tatil Keyfi Bir Tık Uzağınızda!
16/03/2017

Seyahat Ederken Güvende Olduğunuzdan Emin misiniz?

Keşfetmenin heyecanı iliklerinize kadar işlemişken bir şehirden diğerine her varışta izlediğiniz filmlerden bir kare canlanır gözünüzde. Sanki her sokak, her köşe daha önce bir yerlerde gördüğünüz mekanlarla ya da yaşadığınız anlarla özdeşleşir. Durup soluklanmak, bir fincan kahve içmek, şehrin lezzetlerini tatmak adeta keşfetmeye ayırdığınız zaman için kendinize verdiğiniz bir ödül gibidir. Dönüş yolu yaklaştıkça bir sonraki seyahat planlanır.

Filipinler

Gezmenin Her Tonunu Güvenle Yaşamak!

Tarihin bugüne kalanları arasında gezinirken, insanın ihtiyaçlarına çözüm bulma serüvenini keşfetmek hayata değer katar. Gezip görmenin en derin halidir, arkeolojik sit alanlarını, müzeleri, tarih kokan sokakları dolaşmak. Türkiye’de Aspendos, Efes Antik Kenti, Zeugma böyle görülmeye değer eşsiz yerler arasında. Ancak dünyanın başka yerlerinde de aynı muhteşem hisleri yaşatacak ve insanın var oluş macerasını açıklayacak pek çok yer, müze, şehir var. Tarihi hissetmekten keyif alıyorsanız kendinize günlük telaşlardan uzak turlar için zaman yaratabilirsiniz. Eğer sizin tutkunuz farklı lezzetler keşfetmekse o halde diyar diyar yemeğin peşinden gidebilirsiniz. Sadece bir günlük yemek turları bile size yeter. Bir de farklı ülkelerde farklı yaşam biçimlerini görme isteği duyanlar vardır. Özgürleşmeye en fazla ihtiyaç duyanlar, kendi zihinsel yolculuğunda açıklamalar arayanlardır onlar. Doğanın eşsiz güzelliklerine tutkun olanlar ise en heyecan verici maceralara koşarken en fazla risk alan gezginlerdir.

Risk demişken, seyahate çıktığınızda yaşayabileceğiniz kazalar, hırsızlık ya da kayıplar için Seyahat Sigortası yaptırabilirsiniz. Yurt dışına çıkarken özellikle Avrupa ülkeleri zorunlu olarak belirli bir teminat tutarında Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanızı istiyorlar. Bu zorunluluğa ek olarak hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatlerde yaşayabileceğiniz sıkıntıları çözüme kavuşturma konusunda size destek sunacak bir Seyahat Sigortanızın olması önemli.

Bu konuda hepimiz, kolay bir biçimde uygun fiyatlı Seyahat Sigortası çözümüne ulaşmak isteriz. Zira, gereksiz  prosedürlerle seyahatin keyfi kaçmamalı. Saatlerce evrak hazırlamak ya da bilet kuyruklarında zamanı tüketmek bir gezginin belki de en çok tadını kaçıracak konulardır. Ancak seyahat kavramı; kaza geçirmek, hırsızlık, gasp, eşya ya da kimlik kaybetmek, hastalanmak, enfeksiyon kapmak gibi riskler içerir. Üstelik her durumda temkinli davranarak kendinizi korumanız mümkün olmayabilir. Böyle sorunların önüne geçmek için de en kestirme çözüm, seyahat sigortasını online yaptırmak şeklinde özetlenebilir.

Online olarak seyahat bileti almak, internetten seyahatinizi planlamak, seyahat alışverişinizi internetten yapmak, yolculuğu kolaylaştırabilir. Benzer şekilde seyahatin risklerini teminat altına almak üzere seyahat sigortasını internetten yaptırmak da büyük bir kolaylık sunar. Zira tek yapmanız gereken akıllı telefonunuzdan, tablet cihazınızdan ya da bilgisayarınızdan sigorta poliçelerini inceleyip karar vermek.

Online seyahat sigortası yaptırma sürecini keyifli, kolay ve güvenli kılmak üzere geliştirilen seyahat123.com, gezgin olmanın evrak işlerinden uzak doğasını çok iyi anlıyor. Online olarak sadece bir kaç adımda seyahat sigortası yaptırıp yolunuza güvenle devam edebilirsiniz. Önce seyahat123.com’a girin. Ana sayfada karşınıza çıkan üç kutucuktan oluşan alana gerekli bilgileri yazın. Ardından ülkenin en güvenilir sigorta şirketlerinin sizin için vereceği poliçe tekliflerini listeleyin.

İşte bu kadar kolay, çabuk ve güvenli.

 

 

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir